Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
Dlatego jest wprowadzone w krajach, które komunizmu na oczy nie widziały. ¯_(ツ)_/¯


@Koloses: Ma rację chłop. W wolnej Polsce nie ma L4, jest ZUS ZLA. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Poza chorobowym na żone przysługuje Ci 2 dni na urodzenie dziecka, 14 dni (niestety 10 roboczych) ojcowskiego i 2 dni na opieke nad dzieckiem. Przypomnij o tym pracodawcy i do konca roku znikaj z roboty.

Możliwe że od połowy przyszłego roku Polska wdroży normy unijne i jeszcze 2 miesiądze tacierzynskiego będą (przepadna ojcu i matce jak ich sie nie wykorzysta).
  • Odpowiedz
@KomentatorTramwajowy: co ty #!$%@? gościu. Mówisz jedyna słuszna wersję ze strony właściciela biznesu. Co zwykłego pracownika obchodzi, czy gość będzie miał zastępstwo, jeśli chodzi o tak poważna sprawę. Jest tam pracownikiem, a nie udziałowcem w biznesie. Gdyby miał #!$%@?ć i poświęcać dobro rodzinne dla kogoś obcego, to równie dobrze mogły sam otworzyć swój warsztat. Ale dla januszexow ich pracownicy mają na równi z nimi poswiecac się dla firmy, inaczej to niewdzięczne
  • Odpowiedz
OP: @szynszyla2018:
Uwielbiam takie gadanie.
Mieszkam w biednej części polski, 3800 zł do ręki to dla mnie duży pieniądz.
Gdzie mam iść u nas na terenie powiatu są 3 stacje diagnostyczne - ta w której robię i dwie inne.
Pytałem, żadna nie przyjmuje

Mam iść na kasę do ABC za 2200 zł do ręki
Otworzył bym własny warsztat ale to niestety kosztuje.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
  • Odpowiedz
Wyobraz sobie, ze jestes wolnym strzelecem i sam naprawiasz/diagnozujesz komus samochody. Umawiasz sie z ludzmi, ze cos zrobisz, a pozniej mowisz, ze jednak zrobisz za dwa tygodnie???


@KomentatorTramwajowy: xD

OP nie musi sobie wyobrażać, że jest wolnym strzelcem, bo jest pracownikiem etatowym. Jakby był wolnym strzelcem to indywidualnie załatwia sprawę z klientem, jeśli klientowi zawali się świat, to wtedy albo mamy #!$%@? na niego, albo organizujemy ogarnięcie usługi, czy to rezygnując
  • Odpowiedz
Mieszkam w biednej części polski, 3800 zł do ręki to dla mnie duży pieniąd


@AnonimoweMirkoWyznania: masz ledwo 4k i zdecydowałeś się na dziecko, wtf? Ja mam ponad 2 razy tyle i do głowy by mi nie przyszło, żeby rodzic dzieci w biedzie i wszystkiego dziecku odmawiać, a samemu rezygnować z każdej pasji i przyjemności
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: czasami jak was czytam to się zastanawiam jak moi rodzice dali radę wychować 3 dzieci, wybudować dom, kupić działki jak domowy budżet wychodził z 7k na cały dom.

Teraz żeby mieć dzieciaka to musisz co najmniej 15ka zarabiać ?
  • Odpowiedz
@ogrod87: No jak to czytam to takie mam wrażenie.
- Każdy zarabia 15-20k
- każdy programista,lekarz
- każdy własne mieszkanie/dom bez kredytu
- każdy zmieniał pracę 15 razy w roku bo przecież pracy na pęczki
  • Odpowiedz
@kodecss: No tylko weź pod uwagę, że obecne 10k jest warte tyle co 5k w 2010, a za rok przy 10+ % inflacji obecne 10k będzie warte tyle co 3k w 2010.

W dodatku żeby robić 10k to ja mogę pracować tylko w największych miastach. Cena za 50m2 w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu to 500-600k. 3 lata temu mieszkanie 50m2 mogłeś kupić za 300k więc wiele się zmieniło.

Domek pod miastem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

OP ma mentalność typowej madki karyny: "mje siem nalerzy, ja mam prawooooo!!!! tak mje adwokat pedzioł"

Nie, to ty masz mentalność typowej madki karyny: "mje siem nalerzy, ja mam prawooooo!!!! tak mje adwokat pedzioł", twój pracownik nie jest twoim niewolnikiem, jako szef twoją odpowiedzialnością jest bycie przygotowanym na takie sytuacje
  • Odpowiedz