Wpis z mikrobloga

@KlawyMichau: tu nie ma nic ukrytego, w ankietach dla gazet itd Norwegiowie zawsze uważają, ze ich kultura jest najlepsza na świecie. To co tu zostało podane, ze oni są mili dlatego, ze patrzą na wszystkich z góry jest oczywiste i każdy o tym wie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Zaorke: po pierwsze nie wiem po co Finlandia, skoro mowa o Skandynawii.
Po drugie to jakieś urojenia.
15 lat mieszkam w Norwegii i mam więcej norseskich przyjaciół na których można liczyć niż polskich.
To samo z awansami, jeśli jesteś fachowcem to spokojnie będą cie pchać do góry. Nie doświadczyłem też by traktowano mnie inaczej że względu na pochodzenie.
Bzdury piszesz i tyle.
@Zaorke: można. Ale szacunku poprzez kwalifikacje nie zdobędziesz. Mam kuzyna co zrobił majstra w niemczech i nic to nie dało. Inne niemieckie majstry dalej się dogadują żeby on miał najwięcej roboty. Planuje teraz zmienić firmę, może jak zacznie od razu jak majster to inni będą inaczej podchodzili.
Sam pracowałem trochę we włoszech w sadownictwie. Choćbyś podniósł kwalifikacje to nie dostaniesz roboty bo ona jest przeznaczona dla miejscowych. Przynajmniej w tej branży.
@Zaorke: mówiąc tylko o Finlandii może bym uwierzył w ten wpis, ale dokładając inne kraje to meh, ściema

Widocznie nie jesteś wart przyjaźni i pomocy albo trafiłeś w jedno specyficzne miejsce i teraz uważasz, że cały kawałek Europy taki jest, bo w jednym punkcie cię źle potraktowali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@invit: skąd mam wiedzieć ile osób, nie prowadzę badań i statystyk. Jak ktoś nie chce się adaptować w środowisko to nawet język mu nie pomoże. Nie sztuką jest tylko brać, warto też dać coś od siebie
@roberto07: ale przyznaj sie, te pensje dostajesz 1 a pracujesz za 2 Dunczykow XD
Tez szybko awansowalem a moja pensja rosla - trwalo to tak dlugo jak pracowalem za Austriakow XD
Gdy zaczalem sie upominac o rzeczy ktore mi obiecano to po pewnym czasie je otrzymywalem - jednak dziwnym przypadkiem w krotkim czasie spadlem z rowerka ( ͡ ͜ʖ ͡)
@bystrygrzes: Ja pracuje za siedmiu. Pracuje w CNC i tu chyba nie da się robić czyjejś roboty i tez nie da się pracować szybciej niż tokarka. Nie zrobię więcej niż sąsiad z boku bo jak mam cykl 10 minut to nie zrobię więcej niż sześć elementów xd

Wiem ze będąc migrantem bardzo łatwo być łatwowiernym i wierzyć, ze wszystko co złego nas spotyka jest przez to ze jesteśmy nie stad. A