Wpis z mikrobloga

  • 75
Skandynawia. Niby taka lewicowa, niby taka otwarta, ale etnocentryzm widać na każdym kroku, jeżeli jesteś nie swój, to zapomnij o jakichkolwiek awansach, nawet nikt się z tobą nie zaprzyjaźni.
Chyba, że inny imigrant.
Ich chęć pomocy wynika z poczucia wyższości i litości nad "słabym, biednym uchodźcą".
#norwegia #dania #szwecja #finlandia
  • 77
  • Odpowiedz
  • 0
Zobacz ile jest w Polsce ukraińców i generalnie jakoś większych problemów nie ma - co jest nawet zaskakujące. - bo skala imigracji ukraińskiej jest ogromna.


@Variv: Nie jest zaskakujące, bo Ukraińcy niewiele się od Polaków różnią. Gdy z kolei imigrant wyznaje islam, albo jest niebialy, to sam widziałeś w ostatanich miesiącach, jaka jest reakcja.

@TenTypZez Tyle, że my nie różnimy się tak mocno od Szwedów. A mimo to, śmiem
  • Odpowiedz
@PeterGosling: No tak. Większość ludzi którzy tu przyjechali wymaga żeby szanować ich obyczaje a sami śmiali się ze zwyczaju tańca wkoło choinki. Potem dziwili się ze są traktowani inaczej niż reszta
  • Odpowiedz
Tyle, że my nie różnimy się tak mocno od Szwedów.


@Variv: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tu nigdzie nie pisałem i imigracji islamskie bo to inny temat imho. Pisałem tylko o Europie wschodniej.


No i tu się choćby różnisz. Tolerancja nie działa tak, że tolerujemy ale tych co lubimy tylko xD
  • Odpowiedz
@Zaorke: no lewicowa lewicowa,

jak mozna byc lewicowym i nie odczuwać obrzydzenia jak się ma kontakt z kimś innym niż lewicowy oczytany człowiek z Polski? jak się ma kontakt z prawako-faszysto-wielko-Bolakami to się zatyka nos bo taki smród. Normalni Norwegowie- euroopejczycy się dogadują z Polakami - europejczykami
  • Odpowiedz
@roberto07: To urojenia Seby który nie chce nauczyć się miejscowego języka tylko duka coś po angielsku przez 10 lat a potem dziwi się, że miejscowi nie chcą go traktować jak swojego kiedy on nie chce zasymilować się
  • Odpowiedz
@Variv: dokładnie tak, moja dziewczyna jest z Ukrainy, dobrze jej się tutaj żyje i nigdy nie doświadczyła jakiejś przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej z tego powodu.
  • Odpowiedz
  • 0
Tyle, że my nie różnimy się tak mocno od Szwedów.


@Variv: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tu nigdzie nie pisałem i imigracji islamskie bo to inny temat imho.
  • Odpowiedz
Czyli Szwedzi są tak samo nie tolerancyjni jak my.


@Variv: Skąd ty ten wniosek wyciągnąłęś? xD

Pokaż mi, kiedy ostatnio Szwedzi publicznie nawoływali do strzelania do ludzi na granicy, wypowiadali się o nich jak o podludziach i nikt ich za to nie ścigał. Bo Polacy to nawet PiS zaczęli lubić, jak tylko pogrozili migrantami xD
  • Odpowiedz
  • 4
Czyli Szwedzi są tak samo nie tolerancyjni jak my.


@Variv: Skąd ty ten wniosek wyciągnąłęś? xD

Pokaż mi, kiedy ostatnio Szwedzi publicznie nawoływali do strzelania do ludzi na granicy, wypowiadali się o nich jak o podludziach i nikt ich za to nie ścigał. Bo Polacy to nawet PiS zaczęli lubić, jak tylko pogrozili migrantami
  • Odpowiedz
Przecież napisałem, że u nas skrajne jednostki nie boją się mówić swoich poglądów. W Skandynawi ludzie są generalnie powściągliwi nie dziela się swoimi poglądami.


@Variv: I zupełnie pomijasz to, że tu nie chodzi tylko o chęć do wypowiadania poglądów, tylko te dominujące poglądy są również zupełnie inne.
  • Odpowiedz
  • 1
@TenTypZez Z resztą poczytaj sobie o szwedzkim programie sterylizacyjnym albo o tym jak traktowano w Szwecji Saamów (Lapończyków) . To zobaczysz, że ten kraj taki tolerancyjny nie był. Tolerancja to dla nich nowość
  • Odpowiedz