Wpis z mikrobloga

Biorąc pod uwagę inflację... mam około 600 000 gotówki... co teraz powinno się robić oprócz sznura? Bo ja nie wiem już. Nie chcę giełdy bo są ATHa za mocne i dyganko za mocno.... jakiekolwiek pomysły co się powinno "książkowo" w takiej sytuacji robić, jaka jest teraz?

#inwestowanie
#pieniadze
#gielda
#inflacja
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biorąc pod uwagę inflację... mam około 600 000 gotówki... co teraz powinno się robić oprócz sznura?


@NieistotneKto: fizyczne złoto, srebro, klejnoty. Niektórzy działki, mieszkania. Można też zainwestować w biznes, swój albo czyjś (oprócz giełdy jest jeszcze beesfund czy tego typu prywatne inicjatywy).
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: wsadź w obligacje skarbowe indeksowane inflacją i masz ochroniony kapitał. Ewentualnie z 50-100k sobie wrzuć na fundusz inwestycyjny w jakiś profil stabilny albo zróżnicowany żeby sobie zobaczyć jak to działa.
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: nie no opłacało by się jakbyś w tym momencie miał indeksowanie na poziomie 7-8% . W tym momencie jest drogo w ciul bo surowce sa drogie, transport itp. Ale te ceny nie mogą znowu wzrosnąć o kilka procent co najwyżej się utrzymają a wtedy inflacja wynosi 0%. Oczywiście inflacja może wynieść 1-2% ale do tego czasu RPP sporo będzie musiało podnieść stopy żeby ratować walutę więc rentowność oparta na
  • Odpowiedz