Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@nieugnesie: #!$%@? mu nowa kuchnie na wymiar, ściany, łazienkę zapuścili meble wykończyli, piekarnik zapaprali, pralkę zepsuli, zostawili chlew i uciekli nie płacąc ostatniego czynszu ( _) I ogólnie co chwilę jacyś nowi lokatorzy, a to studenciaki, a to Ruscy, Bułgarzy etc. Po tym zrobił remont i sprzedał, jak widzę jakie są korowody z wynajmowaniem w życiu bym się nie chciał w to bawić, ale co kto lubi. Nie
@ukruszony__kubek: o to chodzi w tym wykresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz sto zlotych w portfelu, 30 marca przychodzi krach i 30 kwietnia masz juz tylko 50 zlotych. Ale to tego 30 kwietnia wszystko keci juz w gore az wraca do starych poziomow w okresie roku.

Pozniej tylko wycinasz wykres od 30 kwietnia tantego roku do 30 kwietnia biezacego roku i jestes stonks iwnestorem ktory zrobil 100%
@NieistotneKto: 3 letnie obligacje skarbowe zmiennoprocentowe. Pierwsze półrocze bedzie kiepskie, ale pozniej bedzie juz tylko lepiej. Wibor 6m ,o które są oparte bedzie jeszcze sporo rósł po podwyższaniu stóp procentowych co jest nieuniknione. Najpewniejsza inwestycja ,która przyniesie ci stałe dochody. Wszystkie ETFy i surowce są obciażone dużym ryzykiem. Nieruchomości są nadal za drogie i to mało płynna inwestycja o którą trzeba dbać itp. Z czasem obligacje bedą coraz bardziej opłacalne i
@CzarnyOwiec: Pod tym kątem to i ja mam wątpliwości czy bym pchał się w mieszkanie. Gdybym miał na nie totalnie wywalone to pewnie tak i oddał do jakiejś agencji która by była od brudnej roboty przy papierach etc. Ponadto za taki pieniądz to może udałoby się wyrwać jakiś pawilon handlowo-usługowy do wynajęcia. Takich miejsc raczej się nie niszczy ot tak.
Nie chcę giełdy bo są ATHa za mocne i dyganko za mocno...


@NieistotneKto: Typie #!$%@? jest tyle możliwości na giełdzie że ja #!$%@? a ty coś o ATH na spółkach technologicznych.

Patrz chociażby na RIO TINTO, prawie 10% dywidendy, mocna przecena, jedna z lepszych spółek na globie, a dopiero jedna z setek okazji.
znany jest tego ze większość jego predykcji sie nie sprawdza. Odpal dowolny wywiad z nim sprzed dwoch lat i sam przekonaj sie ile z tego co przewidywal i zalecal sie sprawdzilo, a ile okazalo sie kompletnym szambem.


@WiktorekS: No nie wiem #!$%@?. Bet na gazprom - udał się, Bet na Uran - Udał się, Bet na węgiel - Udał się.

Akurat predykcje T21 się sprawdzały.

Ja tam czytam sobie finansowa fortecę
@KochanekAdmina to wszystko trader21 weszło, ale sporo na to czekał, teraz nagania że taki wynik to zrobił w rok. No ok, ale przegapił wcześniej hosse na fangu. Poza tym trochę wybiórczo piszesz bo np. tlt, srebro już nie odpaliło. Nie mówię już o nieruchomościach, które miały tanieć od 2015, a w 2020 to już na 100% przez covid
@KochanekAdmina: na rynku jak cos przewidzisz poprawnie ale zainwestujesz zbyt wczesnie - to i tak sie ponyliles. Jak ty z krachem ktory mial wystapic z miesiac temu z powodu evergrande. Pewnie jak w koncu kiedys ten krach nadejdzie tez bedziesz sie onanizowal do tego ze miales racje.
@NieistotneKto: Piszesz że chcesz budować dom za 4-5 lat - może warto już teraz kupić pod niego ziemię w lokalizacji która ci odpowiada?
Można by wrzuć -część- w jakieś indeksy lub krypto (ale coś sensownego jak BTC, żadnych Doge czy innych shitcoinów), a resztę w coś relatywnie pozbawionego ryzyka jak obligacje (lokaty były pod tym względem fajne, ale już nie są xD może teraz coś się zmieni jak wzrosną stopy procentowe)
@NieistotneKto: Jakiekolwiek ruchy finansowe w tym momencie, to łapanie się brzytwy. Trzymaj w PLN i tyle. Jak podniosą stopy procentowe jeszcze z 5 razy i ludzi przestanie być stać na spłacanie kredytów, to będziesz mógł odkupić od kogoś mieszkanie na licytacji komorniczej za pół ceny. W czasach kryzysu gotówka jest królem.
ale sporo na to czekał


@card_man: A ile miał czekać? Czekał tyle ile mniej więcej można przewidywać rynek czyli horyzont ponad roku. Nikt ci nie wywróży co się stanie za pół roku.

Pewnie jak w koncu kiedys ten krach nadejdzie tez bedziesz sie onanizowal do tego ze miales racje.


@WiktorekS: Bo mam racje. Wykopki to już mają kakę w majtkach jak jakieś przewidywanie nie spełni się następnego dnia xD
100% zarobil na takich naiwniakach jak ty ktorzy placa mu za to ze jeden rok mu sie udal...


@ItsFine: T21 w przeciwieństwie do wykopków mówi otwarcie w co inwestuje i w horyzoncie roku dostarcza wyniki. Większość jego betów dało zarobić kupę kasy, a że metale szlachetne nie odpaliły to nic takiego xD Wychodki to by chciały kogoś kto im za darmo zarzuci 100 prognoz i każda się sprawdzi i to następnego