Wpis z mikrobloga

@fanmarcinamillera: Chińczyk inwigilujący Polaka z Xiaomi to chyba robi to za karę. Na pewno dają taką robotę Ujgurom, bo to nieludzkie

"inwigilacja" 98% ludzi polega na tym, że pan Chińczyk, Rosjanin czy Amerykaniec widzi, że wpisujesz "tanie dildosy" w Google, żeby mógł potem ci polecać te tanie dildosy. Nie martw się, nie należysz, nie należę, ani nie należymy do tych 2% xD
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: To może tak spytam - nawet jeżeli mając takiego siaomi czy hugłeja, Chińczyki mnie inwigilują, to co oni z tymi informacjami mogą mi zrobić? Inaczej - co opłaca im się mi zrobić?
Bo chyba oprócz tego, że jak zostało wspomniane, algorytm wyświetli mi reklamę, to żadnych konsekwencji dla mnie to mieć nie będzie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kotouak: to nie musi działać na skalę indywidualną, przy konflikcie zbrojnym dobrze jest mieć ogólne statystyki z zachowania społeczeństw, stanu zdrowia, układu mieszkań, wszystkiego wszystkiego - wiedza to potęga. To że teraz ci się wydaje, że nie ma to znaczenia, nie oznacza że zawsze tak będzie
  • Odpowiedz
@solus_ipse no spoko. Jednak to nie zmienia faktu, że tu i teraz, bezpośrednio na mnie, to wpływu nie ma.
A co do tego co napisałeś - masz rację - takie informacje, jako dane zbiorcze, mogą być przydatne.
Jednak ja jeden, nadal jestem kropla w morzu tych danych. I w sumie mało mnie to interesuje, że w przypadku konfliktu zbrojnego, to się Chińczykowi do czegoś przyda.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@fanmarcinamillera: biorąc pod uwagę ceny to przeciętnemu użytkownikowi jest potrzebny iPhone tak jak dobry sejf Kowalskiemu który po same jaja #!$%@?ł się w hipotekę pod korek na 30lat XD
  • Odpowiedz
  • 8
@fanmarcinamillera beka z takich debilów jak ty, którzy sądzą, że są na tyle ważni, że 3 ludzi po 8 godzin siedzi i analizuje co piszecie.

Nawet jak napiszę, że kogoś zabiłem czy #!$%@? VAT na 50 milionów, to Chińczycy i tak z tym nic nie zrobią.

Ale na polskim komunikatorze napiszę, że wziąłem bucha, to zaraz prokuratura magicznie ma dostęp.
  • Odpowiedz