Wpis z mikrobloga

Najlepiej jak na imprezie rodzinnej moja mama powiedziała ile zarabiam XDDD tak jakby to były miliony. Ciocie się tak zdenerwowały i normalnie wypominały, że hurr durr jak to tak młoda osoba może tyle zarabiać ze w dupie się poprzewracalo, bo nie mam podatku i że za dużo zarabiam, że one po 30 latach stażu w korpo gówno firmach tyle nie zarabiają i bla bla bla. XD szkoda ze moja mama nie dodała tego że #!$%@? na każde nadgodziny i nie pamiętam kiedy ostatni raz siedziałem cały weekend w domu xD
  • 104
@magliarosa:
Ja tam akurat i sie w firmie czaje, bo z wieloma pracownikami sie niezle kumpluje, a sytuacja wyglada tak, ze niechetnie awanse w firmie rozdaja ogolnie. A, ze ja w miare ambitnie podchodzilem, to pracujac najkrocej jestem 1-2 stanowiska wyzej od wiekszosc (na roznych projektach jestesmy rozstawieni), wiec juz sobie wyobrazac jakbym obsmarowany byl xD
@Jin:
Negocjowac to raczej beda bys postawil flache, bo w koncu zarabiasz xD No nie wiem, moze to ja, bo jestem wyjatkowo anty-konsumpcyjny i majac pareset kola oszczednosci raczej zyje jakbym mial 2k na koncie, no ale raczej szersze informowanie o zarobkach moze sie skonczyc tylko negatywnie jak juz.
@pi73r:

Skoro nie jesteś fanem pieniędzy, a mimo to je posiadasz to faktycznie temat nie dla Ciebie.

Jeśli np. pracownicy jednej firmy kryją się z zarobkami to mają później problem w negocjacjach, bo szef może zawsze powiedzieć: Areczku, zarabiasz najlepiej w zespole, a efektywność taka sobie. Nie wstyd Ci?. A tak naprawdę Areczek zarabia najmniej.
Powinno się o tym gadać jak najwiecej. Co to za pomysł żeby kasa była tematem tabu XD


@malinq:
1. zawiść - jak będziesz zarabiać więcej niż ktoś inny
2. jesteś bogol - więc cię stać aby pożyczyć czy np. kupić mi droższy prezent

To powinien być temat Tabu. Jak to mówią "dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach" tylko patologia się tym chwali na prawo i lewo. Zresztą 99% ludzi kłamie. Jedni zaniżają
@magliarosa To jej problem, jeżeli Tobie na kims zalezy to uświadom ze może zarabiać mniej. Niemniej ja wiem ile zarabiają znajomi, ale oni nie wiedza ile ja zarabiam :) Często to ludzie wykorzystują. A zarabiasz dobrze to pożycz, to Tobie nie pomoge bo Ciebie stać na fachowca. Itd itd itd. A najgorzej jak dziewczyna chce wiedziec ile zarabiasz, w sensie jakis random bo jak zarabiasz duzo to jestes atrakcyjniejszy xd praca sie