Wpis z mikrobloga

  • 379
Najlepiej jak na imprezie rodzinnej moja mama powiedziała ile zarabiam XDDD tak jakby to były miliony. Ciocie się tak zdenerwowały i normalnie wypominały, że hurr durr jak to tak młoda osoba może tyle zarabiać ze w dupie się poprzewracalo, bo nie mam podatku i że za dużo zarabiam, że one po 30 latach stażu w korpo g---o firmach tyle nie zarabiają i bla bla bla. XD szkoda ze moja mama nie dodała tego że z---------m na każde nadgodziny i nie pamiętam kiedy ostatni raz siedziałem cały weekend w domu xD
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Osobiście, gdybym nie czytał wykopu to bym uznał, że moje zarobki w IT są akceptowalne


@NieBendePrasowac: w IT to akurat wystarczy iść na rozmowę do innej firmy albo popatrzeć na widełki w ogłoszeniach :)
  • Odpowiedz
@joolekk: jeszcze kilka lat temu podawanie widełek było znacznie mniej powszechne niż teraz, do tego jako junior czułem się bardzo słabo ogarniający programowanie i byłem zbyt niepewny siebie, żeby oczekiwać więcej. Sprawdziłem jakieś raporty płac i podałem delikatnie powyżej. Teraz wiem, że mogłem negocjować minimum 20 - 30 % więcej
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Nie pisałem o gadce z bliskimi znajomymi itd... Tylko o ciotce i chwalenie się przed nią - tylko po to żeby się pochwalić. To oczywiste, że osoby z jednej branży wymieniają się stawkami itd...

Nie widzę powodu np. zarabiając 20k gadać z ciotką o zarobkach, gdy ona zarabia 2,5k. Nawet było by mi głupio, bo może bym chciał ponarzekać, że to mało.
  • Odpowiedz
a wez mi wytlumacz po co i jaka korzysc idzie z takich rozmow? xD bo jak dla mnie nudny temat


@pi73r: Korzyści są bardzo duże, ale to trzeba mieć wokół siebie życzliwych ludzi, a nie toksyków, którzy wyśmieją małe zarobki i nazwą frajerem / nieudacznikiem, albo kłamcą i mitomanem, jak zarobki są duże...

Ludzie w Polsce chyba nie za bardzo rozumieją, że pracę można zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) także z powodu zarobków... Także to, że ktoś mało zarabia nie oznacza, że jest jakiś głupszy czy gorszy
  • Odpowiedz
@Pantegram: Pierwszej czesci tego postu mi nie musisz tlumaczyc, mowie tylko jak wyglada rozmowa z ludzmi :D
Sam zreszta zmienilem prace na 2x gorzej platna tylko po to, by miec wieksza czilere, wiec srednio mnie obchodza same sumy kto ile zarabia.
  • Odpowiedz
@pi73r: Ale wciąż komuś mniej doświadczonemu byłbyś w stanie podpowiedzieć, ile kasy za jaki zakres obowiązków to jest OK, a ile za mało według Ciebie... Tylko to trzeba mieć otwartych ludzi wokół siebie, a nie takich, co zera na umowie traktują jak przedłużenie penisa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też teraz rzadko o zarobkach rozmawiam, tylko z zaufanymi ludźmi, bo rozmowy z ludźmi, którzy mają jakiegoś p-------a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@anonekxd: i to pewnie jeszcze zarabiasz klikając w kąkuter. A to nie praca. Jakbyś się chycił roboty na magazynie albo na tanie produkcyjnej to by była prawdziwa praca
  • Odpowiedz
@anonekxd: Najlepiej, że matki bardzo często opowiadają w rodzinie, ile zarabiają ich dzieci, ale spróbuj powiedzieć przy rodzinie, ile one same zarabiają, to nagle wielka afera. HURR DURR, JAK ŚMIESZ, TO MOJA PRYWATNA SPRAWA DURR. Nie rozumiem tego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@cucaracha +1 wykopki dostały udaru mózgu bo ktoś powiedział na glos ile zarabia. Zarabiajcie sobie 3000 netto, 5000 netto czy 20 netto jeśli wam to pasuje to mówcie o tym głośno
  • Odpowiedz