Wpis z mikrobloga

Koledzy z tagu #rower #szosa et cetera. Chorowałem na ten syf, co to wszyscy wiedzą i przyplątało się zapalenie płuc. Poleżałem też na oddziale covidowym, napatrzyłem się na gorsze stany niż mój. Szczepionka nie chroni przed ciężkim przebiegiem, na mojej sali facet po 24 h trafił nieprzytomny pod respirator, a to jest naprawdę ostateczność. Był szczepiony, tak samo jak dwóch pozostałych z mojej sali. Według strzępów słyszanych rozmów personelu medycznego, połowa na oddziale to nieszczepieni, a druga połowa, zaszczepieni. Lekarze o każdego walczą tak samo, głównie przy pomocy tlenu i monitorowania saturacji. Przy poniżej 80 zaczyna się sraczka i rejwach na sali. Ja pierwsze dwa tygodnie, najgorsze, przeleżałem w domu. Test antygenowy zrobiony przez pogotowie, po 10 dniach wyszedł ujemny, dopiero na SOR (dokłądniejszy) test CPR wyszedł dodatni. Na szczęście po czterech dniach mogłem już wyjść, pod warunkiem, że mam możliwość poddania się samoizolacji. Ponieważ nie jest to możliwe, gdy mieszka się z rodziną, to w grę wchodziło izolatorium na 10 dni. Na całe moje szczęście zrobili mi test. który wyszedł ujemny i dzięki statusowi ozdrowieńca i bez objawów, mogłem wrócić do domu. Generalnie nie polecam nikomu tego doświadczenia. Tak słaby i chory nie czułem się jeszcze nigdy. Gorączka przez tyle dni i zapalenie płuc wykończyły mnie dokumentnie. Wielki szacun dla personelu oddelegowanego przymusowo na oddziały covidowe. Praca non-stop w strojach kosmitów i ciągła psychoza zarażenia, nie jest warta żadnych pieniędzy. Plus pacjenci, którzy się duszą. Ryje psychę mocno.
Jerzu - Koledzy z tagu #rower #szosa et cetera. Chorowałem na ten syf, co to wszyscy ...

źródło: comment_1637263041PQ4SwXFHS0Vxu6rAu8bPyt.jpg

Pobierz
  • 141
@Jerzu: Na zdjęciu widać "Pana Grzegorza", który ma saturację 91% (przy ładnym zapisie fali z pulsoksymetrii, co za tym idzie zapis jest właściwy) przy wentylacji maską z rezerwuarem, czyli wentylowany de facto 100% tlenem. Wiecie co to oznacza? Że jego wskaźnik oksygenacji jest obecnie na poziomie nawet poniżej 100 mmHg (u zdrowej osoby wynosi on nieco poniżej 500) -> ten Pan jest już właściwie bardzo chory (wykładnik ARDS jeśli chodzi o
Jeśli z wpisu OPa, to za mała próba statystyczna


@Homnadren: No racja.
Choć dość często słyszy się relacje o takim właśnie procencie zaszczepionych wśród chorych.
@Jerzu: A w takiej Irlandii ok. 7% niezaszczepionych dorosłych odpowiada za ok. 40% hospitalizacji i za ok. 50% hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii

HSE chief executive Paul Reid on Monday said 40 per cent of people in hospitals are unvaccinated though they constitute just 7 per cent of the adult population.

The unvaccinated constitute 52 per cent of admissions to ICU and the partially vaccinated another 5 per cent, he revealed.
Imperator_Wladek - @Jerzu: A w takiej Irlandii ok. 7% niezaszczepionych dorosłych odp...

źródło: comment_1637271641ODMS0i7nTaCXZsXmuu9UYl.jpg

Pobierz
że skoro mamy w kraju +- połowę zaszczepionych, a połowę hospitalizowanych stanowią zaszczepieni to coś jest nie tak.


@mayek: nie, nie jest nie tak. 100% ludzi do 18 roku życia nie jest zaszczepionych, z kolei 90% ludzi po 70 roku życia z chorobami współtowarzyszącymi jest zaszczepionych. Zawsze porównuje się konkretne grupy wiekowe, najlepiej też z konkretnymi chorobami, inaczej wyjdą bzdurki.
@Jerzu: najgorsze jest, ze po 5 minutach w tym stroju "kosmity" leje sie z ciebie woda. Nie mozesz sie podrapac po nosie. Co do szczepionych Z mojej obserwacji 30% na oddzialach, glownie 60+. Zapominacie ze 2 dawke wiekszosc osob starszych przyjela w okolicy marca, a widnieja jako zaszczepieni po ponad pol roku od szczepienia, czyli tak naprawde gowno a nie zaszczepieni.
@Homnadren: Moja obserwacja nie pretenduje do miana ujęcia statystycznego. To tylko jeden oddział, jednego szpitala w Warszawie. A tak naprawdę, to słyszałem odpowiedź do lekarza, na pytanie czy jest szczepiony. I tylko na swojej sali. 3 osoby odpowiedziały, że są po szczepieniu (jeden po pierwszej dawce), jedna osoba odpowiedziała, że nie jest szczepiona.
@Black_salami30: Jaki jest sens podawania informacji lekarzowi o zaszczepieniu się, skoro nie przyjęło się szczepionki? I to