Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Ostatnio dużo na tagu wpisów odnośnie tego, że dźwiganie szkodzi, sterydy szkodzą, stawy się niszczą, kręgosłup boli itd.
Jack London napisał kiedyś:

The proper function of man is to live, not to exist. I shall not waste my days in trying to prolong them. I shall use my time.


Myślę że warto to przemyśleć w kontekście tych wszystkich postów. Szczególnie w niepewnych czasach pandemii, tego co się dzieje na granicy i ogólnej niepewności, a wnioski wziąć sobie do serca.

Miłego dnia ()

#mikrokoksy #silownia
  • 38
@DywanTv:
chyba za dużo relatywizmu w myśleniu dopuszczam i ten cytat wydaje mi się bez sensu. Za dużo osób i podejść, filozofii życia poznałem, żeby wiedzieć że to kwestia perspektywy patrzenia i perspektyw na życie ¯_(ツ)/¯ dla niektórych życie od posiłku do posiłku, od treningu do treningu, od PRa do PRa to egzystencja i krótkie nudne życie. Ja to znam, praktykuje i rozumiem, ale weź pogadaj z kimś kogo sport
@bdm_bq: Tylko ten cytat nie musi dotyczyć sportu. Właściwie może dotyczyć wszystkiego, po prostu korzystania z życia, tu i teraz. Bardziej rozbudowana wersja carpe diem. Np. w Twoim przypadku - nie wybierasz najprostszych tras w górach, bo gdzie indziej jest niebezpiecznie albo większe ryzyko kontuzji, albo wejście będzie trudne. Wchodzisz tam, gdzie sobie wymarzysz nawet jeśli np. popsuje Ci to trochę treningi czy mocno obciąży kolana, będzie wymagało sporo zachodu z
@Darksed: Nie mnie to oceniać, ale jakby tak logicznie popatrzeć to każdy sport jest prymitywny, a ludzie generalnie są upośledzonym gatunkiem xD
Piłka nożna - 2 x 11 chłopa lata za piłką i kopie, ambitne to to nie jest, nawet dziwne że to komuś sprawia radochę.
Kulturystyka - kilka dużych i dociętych chłopów w samych majtach wychodzi na scenę, żeby inne chłopy oceniły jego wygląd
Skoki narciarskie - po prostu skakanie