Wpis z mikrobloga

A miało być lekko... 370kg w rack pullu 5cm z gumami, PR poprawiony o 25kg względem ostatniego razu czyli dziś poszło 290kg na sztandze + 80kg z gum których jakoś nie widać na nagraniu xD Taki kąt. Naprawdę chciałem dzisiaj zrobić lżejszy trening, bo czułem zmęczenie... No ale nie dało się :P

Nie wiem dlaczego i skąd to się bierze, ale ostatnio coraz częściej tego doświadczam, tak samo było i dzisiaj...

Zaczynam trening, jestem zmęczony i obolały, ale z każdą minutą, każdą kolejną serią rośnie we mnie GNIEW, NIENAWIŚĆ, #!$%@?, na co? Na cały świat, albo i na nic, nie ma jakiegoś konkretnego powodu, po prostu to się dzieje...

Z każdą serią zaciskam coraz mocniej zęby, a ręce na sztandze, te lżejsze serie pobudzają mnie jeszcze bardziej, powodują jeszcze większe #!$%@?. Poziom energii z chwili na chwile rośnie coraz bardziej, nie siedzę już między seriami, tylko chodzę w miejscu, zaczynam wręcz kipieć GNIEWEM I #!$%@?, dłonie mi się zaczynają trząść, pojawiają się dreszcze i nagle pojawia się ta ISKRA BOŻA, uczucie że nie ma dla mnie żadnych barier, OGIEŃ!

Ogromny ciężar zostaje podniesiony, a kolejna bariera przebita...

Teraz siedząc po treningu, dystansuje się od tego, nie chce powrotu tego uczucia, nie chce podnoszenia takich ciężarów, a zarazem wiem że następnym razem znowu mi to będzie towarzyszyć i będę tego potrzebował aby móc pchnąć się jeszcze dalej.
I wydaje mi się że za każdym razem jak tego doświadczam, to uczucie się wzmacnia, za każdym kolejnym razem pozwala wpaść w jeszcze większy szał, zwiększyć energie jeszcze bardziej. Coś za coś, bo jak emocje już opadną, nogi robią mi się jak z waty, motywacja spada, właściwie to żyć się odechciewa...aż do następnego razu.

Cały trening

5cm rack pull vs bands 370kg x 1 (290kg bar + 80kg bands)
Cambered bar GM - 125x5 175x5 215x5
Seal rows wide grip 4x10
Reverse hypers 4x12
AB band 3x12

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #sport
IntruderXXL - A miało być lekko... 370kg w rack pullu 5cm z gumami, PR poprawiony o 2...
  • 21
@IntruderXXL:

ale z każdą minutą, każdą kolejną serią rośnie we mnie GNIEW, NIENAWIŚĆ, #!$%@?


I can feel your anger... it gives you focus... makes you stronger!

Gniew to najlepsza motywacja w treningu siłowym i sam z niego korzystałem w tym celu. Jak się nie ma dobrego dnia, ciało jest zmęczone, to tylko moc #!$%@? pozwala wykonać mocny trening. A w ramach powtarzania tego schematu #!$%@? się na treningach, w mózgu powstaje
PoncjuszPijak - @IntruderXXL: 
 ale z każdą minutą, każdą kolejną serią rośnie we mni...
@Raxxon: Waga ~180kg.

Gumy są tutaj z wielu powodów :) Zmieniają krzywą siły, pozwalają na wiekszą pracę przy lockoucie. I w przeciwieństwie do wyższego rack pulla, pozycja nie zmienia się, jest taka jak w zwykłym ciągu. Uczą także grindu, myślenia w trakcie boju, bo zobacz jak one nagle mnie spowalniają i wymuszają na trzymaniu dobrej techniki. To tak w skrócie.

A naciąg gumy zawsze mierzę przy pomocy wagi hakowej (inaczej waga
@IntruderXXL: jeżeli gumy są symetrycznie założone po lewej i prawej stronie to nie zmieniają w żadnym wypadku krzywej siły (czyli jak rozumiem kierunku działania siły). Jedynie co gumy robią to dodają kolejny ciężar skierowany pionowo w dół w punktach gdzie trzymasz sztangę i to wszystko. Nie ważne czy gumy zawiesisz na krańcach lub na środku sztangi, ostatecznie zawsze dodają dodatkową siłę skierowaną pionowo w dół (czyli dodatkowy ciężar). Możesz sam to
@LeopoldStuff: Mówimy o czymś zupełnie innym.

Strength curves are graphical representations of the amount of force required at progressing joint angles for a particular exercise, with force as the y-axis and joint angle at the x-axis. This tells of how much force is required at each point throughout the range of motion (ROM) of a given movement

I udało mi się wygrzebać fajną grafikę która to dobrze obrazuje.
IntruderXXL - @LeopoldStuff: Mówimy o czymś zupełnie innym.

Strength curves are gr...

źródło: comment_1637143795VhzJ0KgalQcPm9q3zOr51c.jpg

Pobierz