Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Średnia wynagrodzenia dla programisty to £44k a it project manager to £52k. Kompletnie tego nie rozumiem?

Przecież żeby być programista trzeba konkretnie ogarniać parę rzeczy których nie nauczy się w miesiąc, patrząc na pm'ow z którym pracowałem to ich prace może wykonywać dosłownie każdy po miesięcznym kursie i okresie próbnym.

Skąd taka rozbieżność? Czy może jakieś szczegóły pominąłem? Jak tak patrzę to w sumie lepiej być pm, parę spotkań dziennie jakieś tickety napisać na jirze i pora na csa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #programowanie #programista15k #pracait
  • 22
@kamilek98PL: mowisz o srednich - bardzo rzadko project managerami sa juniorzy (z mojego doswiadczenia). Do tego zalezy jak informatyczne jest Twoje zestawienie i czy np rozrozna project managera od engineering managera - ten drugi to zazwyczaj byly programista
@kamilek98PL: Bo jak projekt ma opóźnienia albo nie wypali to w pierwszej kolejności lecą managerowie.
Poza tym spróbuj być managerem przez parę tygodni. Koordynowanie pracy 20-50-100 osób, odpowiedzialność za budżet, kontakty etc. to robota mega odmóżdżająca i frustrująca.
rolnik dostaje 2gr za jabłka


@non-serviam: Obecnie to jakieś 30-40gr za jabłka przemysłowe - one nie idą do sklepu. Są często nadgnite, brzydkie, małe których nikt by nie kupił ale idą na jakieś soki itp
Przecież rolnik jak się dogada z jakims sklepem czy innym miejscem to spokojnie może dostać nieźle, mój ojciec lata temu zawoził do przedszkoli i tam było po 1-2zl za kg płacone ¯\_(ツ)_/¯
Tak wiem offtopic co
Obecnie to jakieś 30-40gr za jabłka przemysłowe


@krzysiek944: to faktycznie super deal kiedy w sklepie są po 5zł... moje 2gr miały wyolbrzymić absurd sytuacji ()

Przecież rolnik jak się dogada z jakims sklepem czy innym miejscem to spokojnie może dostać nieźle,


weź nie kucaj, zaśmierdziało korwinizmami ( ͡º ͜ʖ͡º)
@non-serviam: Ale tych jabłek które są skupowane po 30-40gr to byś za darmo nie chciał często i żaden normalny sadownik ładnych jablek po tyle nie sprzedaje chyba że nie ma co zrobic z tymi ładnymi ¯\_(ツ)_/¯. Przecież ceny w sklepach są wiadomo że wyższe bo dochodza kwestie transportu, magazynowania i też musza na tym zarobić.
A i mówię to jako osoba która spędziła duża czasu przy zrywaniu i zbieraniu jabłek (