Wpis z mikrobloga

Wiem że to nie do tego tag ale i tak tylko ten tag jest na wykopie czytany XD
W piątek jadę na 3 dni kawalerskiego. Picie od rana do wieczora.
W moim wieku nie powinno się już tyle pić.
Jak najlepiej się zabezpieczyć?
Teraz taka technologia że pewnie w aptekach są jakieś środki które pomogą w regeneracji, w wyleczeniu wątroby itd
Jakieś 2KC czy coś czy to gówno?
#famemma
  • 19
@MrBeast: Duża ilość jedzenia bogatego w tłuszcze przed chlaniem (wytwarza powłokę na ściankach żołądka przez co alkohol wolniej się wchłania),duża ilość witaminy C przed,podczas jak i po chlaniu,pamiętaj o dobrym nawodnieniu organizmu bo alkohol odwadnia i nie popijamy gazowanym bo szybko się zwróci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coś tłustego kilka h wcześniej. Wcale nie kielon i ogromny, tłusty obiad na pobudzenie. Wystarczy kawałek sera na przykład. Porada od prowadzącej luźne zajęcia na uniwerku medycznym, która opowiadała jak to wygląda pod względem naukowym. I u mnie od lat się sprawdza. Dobre nawodnienie od kilku dni, elektrolity. Ale jak będziesz miał "zły dzień" to i tak nic nie da :D
2KC wzięte w czasie picia będzie spoko, prócz tego przed snem szklanka rozpuszczonych elektrolitów (ważne aby były z glukozą) i na rano powinno być ok + brak wstrętu do alko. Jedynie istnieje ryzyko(?), że nie wjedzie typowy stan upojenia. Przynajmniej u mnie tak jest, że mając niecały promil na 2KC to mam wrażenie jakbym był całkiem trzeźwy, bez 2KC to już po 2 piwkach fajnie "szumi".

Ostatecznie 2KC wątroby niestety nie uchroni,