Wpis z mikrobloga

@Wybuchowy_kubek: OPie ja p------e xDDD
1. Za samo witam mógłby Cię profesorek wyjaśnić jak leci.
2. Po uj ten przecinek w losowym miejscu? Jak Ty k3@#a gimnazjum skończyłeś xD
3. Z tego co widzę na screenie to się nawet nie podpisałeś pod mailem xDDDD
4. A tam gdzie powinny być to nie ma przecinków w paru miejscach xD
5. Jednak na studiach (a dobra, doczytane nvm) to by wypadało tego tytułu profesora czy tam
  • Odpowiedz
Ten post pokazuje że średnia wieku na wykopie to pewnie 12 lat. Zycie was samo zweryfikuje. Generalnie to polecam podpisywać załączniki, opisywać wszystko w treści maila i się podpisywać. Nawet nie ma sensu tego tłumaczyć. To jest trochę jak z chodzeniem na zakończenie roku czy zrobić zdjęcie do legitymacji. W podstawowce uważa się że niepełnosprawnych ma potrzeby się stroić itd. Gdy jetes dorosly to wiesz już po co się to robi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Polacy jak zwykle zesrywają się o formę komunikacji mailowej, podczas gdy inni mają to w dupie i piszą do siebie po prostu "cześć x" xDDDD HURR POWAŻNA FORMA KOMUNIKACJI DURR JAKIE WITAM PRZECZYTAŁEM KIEDYŚ W INTERNECIE ZE WITAM NIE MOŻNA I OD TAMTEJ PORY TO SŁOWO MNIE OBRAŻA HURR
  • Odpowiedz
Ale rak te plusy.

Edukacja jest właśnie od tego, żeby się czegoś nauczyć. Na przykład jak napisać oficjalnego maila. To nie jest korespondencja z kolegą, ma zawierać pewne obowiązkowe elementy. Nauczyciel ma absolutną rację, a op to dzban.

Potem taki dzban będzie narzekał że hurr durr system edukacji, a nie nauczył się podstawowych zasad funkcjonowania w świecie. Będzie musiał napisać jakieś podanie czy wniosek do urzędu i też zacznie od witam, kończąc
  • Odpowiedz
@Wybuchowy_kubek: No i ma rację. Trzeba umieć pisać maile. Tytułem powinno być "praca zaliczeniowa z j. polskiego", a nie imię i nazwisko. Imię i nazwisko powinno widnieć zarówno po "pozdrawiam,..." lub "z poważaniem,...", ale też do poważnej korespondencji powinieneś podać te dane w ustawieniach skrzynki pocztowej.
  • Odpowiedz
żywanie prawidłowych powitań i zakończeń emaili otwiera wiele drzwi, a przynajmniej nie zatrzaskuje Ci ich na wstępie. Jeszcze po polsku jest to umiarkowanie ważne, tak mam wrażenie, że po angielsku to kwestia życia i śmierci.


@Mhrok: ot po prostu takie miałeś doświadczenie. Pomijając to że sam muszę czasem maila wysłać do ludzi zarabiających 10 więcej niż ja, to widzę też komunikację między nimi często całość jest na zasadzie.

"Hi Max,
All
  • Odpowiedz