Wpis z mikrobloga

@wee2: A to nauczyciel to jest #!$%@? jakaś w #!$%@? ważna persona? Tym bardziej, że skoro to liceum zaoczne to OP już nie jest dzieciakiem XD
  • Odpowiedz
@Wybuchowy_kubek: Pan nauczyciel poprawnej formy pisania wiadomości, sam odpowiedział Ci:

"Dzień dobry,
Brak danych osobowych
Z poważaniem"

To jest dopiero brak kultury w korespondencji. Co niby masz zrobić z tą informacją? Tu nawet nie ma orzeczenia! Rozumiem twoją dezorientację. Dopiero kolejna wiadomość wyjaśniła o co chodziło twojemu nauczycielowi.

Swoją drogą tu mamy świetny przykład tego, co jest ważniejsze forma czy treść. Twoja wiadomość była jasna i klarowna, choć forma niewłaściwa i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Aczkolwiek w tym przypadku faktycznie czuć troche takiego buca "hmpf hmpf jestę doktorę, a ty kim jesteś śmieciu!?"

@fantazm: skoro to liceum, to prawdopodobnie nie doktorem, tylko magistrem xd

Email rok temu dostany. Chociaż pewnie dalej wspomina to epickie zaoranie

@Wybuchowy_kubek: myślę, że jednak trochę wyolbrzymiasz. A wziąłeś sobie do serca to, co pisał? Bo generalnie tak właśnie powinna wyglądać korespondencja dorosłych ludzi, którzy nie są znajomymi
  • Odpowiedz
Akurat "witam" to faktycznie jest często uznawane za taki lelawy sposób zaczęcia maila, nieuprzejmy wbrew pozorom. Najlepiej pisać "dzień dobry", chyba że jakiś bardzo formalny to "Szanowna Pani/Szanowny Panie".


@fantazm: Weź ty i osoby podobnego zdania wyjmijcie kija z dupy.

Najlepiej pisać "dzień dobry"


A jak ktoś będzie czytał tę wiadomość elektroniczną wieczorem? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Wybuchowy_kubek u mnie w liceum było tak, że niektórzy nauczyciele wymyślili sobie żeby mówić do nich per profesor, mimo że część z nich nie miała nawet tytułu magistra xDDD Pamiętam jak chemica uwzięła się za to na mnie i za każdym razem byłem pytany.
  • Odpowiedz
@PoIand:

Weź ty i osoby podobnego zdania wyjmijcie kija z dupy.


No jasne, #!$%@? do kosza zalecenia językoznawców, oczekiwania odbiorców maila i zwyczajną ludzką uprzejmość, bo wykopek Poland uważa, że jakaś tam uprzejmość i etykieta w mailach to zawracanie głowy i wgl wyjmijcie kije z dupy XDDD. Słuchaj, są konwenanse do których warto się stosować i które są odbierane jako uprzejme, są też takie zachowania lub odzywki które uznawane są za
  • Odpowiedz
@fantazm: Witam to moze powiedzieć gospodarz domu kiedy goście przychodzą, a nie w mailu do nauczyciela, #!$%@? szanujmy się. W pracy do prezesa tez będziesz gadał jak do ziomka z osiedla? Xd
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Przecież w pierwszej mojej wypowiedzi tutaj od razu powiedziałem, że nie zaczyna się maila od "witam", to o co ci chodzi?

Potem skomentowałem, że od gościa nauczyciela faktycznie bije trochę maniera taka, zwłaszcza że sam formatowaniem maila swojego i poprawnością się nie popisał, ale to chyba w żaden sposób nie zmienia wydźwięku mojej pierwszej wypowiedzi?
  • Odpowiedz
@PoIand: Z dziwnych względów największy problem z uprzejmością w mailach mają osoby, których jedynym argumentem jest "nie zesraj się" albo "wyjmij kija z dupy" XD.

Bywaj, troglodyto.
  • Odpowiedz
Z dziwnych względów największy problem z uprzejmością w mailach mają osoby...


Sz.P. @fantazm:

Z dziwnych względów największy problem z "Witam" w wiadomościach elektronicznych mają osoby niedowartościowane z kijem w dupie.

Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@suw3r3n: #!$%@? się przywitał, napisał to z błędami i nawet nie chciał tego zweryfikować, i pozdrowił bez podpisu, więc skąd ma wiedzieć kto go pozdrawia? Przynajmniej forma w jakiej to napisał umożliwia zweryfikowanie, że po jest zjebem tak jak i ty.
  • Odpowiedz