Wpis z mikrobloga

  • 0
@byferdo jest napisane "zwyczajowo", zatem kto ustalił ten zwyczaj? Nauczyciele, którzy chcą podbić swoje ego. Tak, zawsze mnie to dziwiło i będzie dziwić, bo żeby uzyskać tytuł profesora to jednak trzeba mieć wiedzę i dołożyć sporo starań typu publikacje czy książki.
  • Odpowiedz
@wee2: #!$%@? się przywitał XDD "Witam" to jest chyba najpoprawniejsza forma, jaka może mi przyjść do głowy. Jak inaczej miałby się przywitać? "Dzień dobry" jak inni sugerują? E-maile można otworzyć również wieczorem, wiesz? Podpis też nie jest potrzebny skoro wpisał go w temacie. Jedynie błąd interpunkcyjny razi. Ale bez przesady XD
  • Odpowiedz
@PoIand:
Koleżko, ja nie mam takich problemów i już nie sil się na to nieśmieszne, sarkastyczne używanie formy mailowej. Wielokrotnie powyżej pisałem, że nie interesuje mnie aż tak bardzo forma maila, dopóki ktoś zachowuje ogólną uprzejmosć. Nie wiesz? To znaczy, że moich wypowiedzi nawet ze zrozumieniem nie przeczytałeś i nawet nie wiesz o czym do mnie piszesz.

Pisałem za to, że wiele osób jednak przestrzega pewnych konwenansów i jeżeli chcesz, abyś
  • Odpowiedz
@Wybuchowy_kubek: Ciesz się, że dostałeś tę lekcję już teraz od nauczyciela w szkole, bo z "Witam" i "Pozdrawiam" to się pisze maila do kolegi i im wcześniej to sobie przyswoisz, tym lepiej dla ciebie.
  • Odpowiedz
jest napisane "zwyczajowo", zatem kto ustalił ten zwyczaj? Nauczyciele, którzy chcą podbić swoje ego


@Nera7: ten zwyczaj nie powstał wczoraj, tylko istnieje już od początków edukacji w Polsce - aby odróżnić nauczyciela nauczania podstawowego, który zazwyczaj uczył prosty lud czytać i pisać literki, od nauczyciela szkoły średniej, który przygotowywał do edukacji wyższej.
Walczenie ze zwyczajowym nazewnictwem jest mocno na siłę. Równie dobrze na uczelniach wyższych profesorowie zwyczajni mogliby walczyć z nazywaniem
  • Odpowiedz
o chłopski rozum @Poland jest jedynym słusznym i prawdziwym wyznacznikiem standardów :D.


@fantazm: Powiedz mi panie "ą ę" dlaczego obrażasz bogu ducha winnych użytkowników od chłopskiego rozumu?
Co za brak kultury i poszanowania.

Jak chcesz zwracać się do mnie to: @PoIand, a nie @Poland
  • Odpowiedz
@suw3r3n: No zobacz, a mimo wszystko to właśnie "dzień dobry" jest dość powszechnie uznawane za akceptowalną formę rozpoczęcia formalnego maila, a tymczasem to "witam" jest odbierane jako nieprofesjonalne i nieuprzejme, a nawet protekcjonalne. Wiesz, standardy zachowania się wyznaczają społeczne konwenanse, a nie twoje prywatne widzimisię.

Masz prawo do pisania jak chcesz, najwyżej poniesiesz tego konsekwencje, ale zrozum że etykieta nie jest dla Ciebie i Twojego pochwalenia się jaki to jesteś dobrze
  • Odpowiedz
@Wybuchowy_kubek: Zobacz, że nauczyciel nie wyleciał do Ciebie z ryjem od razu, tylko uprzejmie zwrócił uwagę, ze brakuje danych. Jak mu napisałeś „No przecie som” w tonie „#!$%@? się”, to nic dziwnego, że Cię wypunktował.
  • Odpowiedz
  • 0
jest napisane "zwyczajowo", zatem kto ustalił ten zwyczaj? Nauczyciele, którzy chcą podbić swoje ego


@Nera7: ten zwyczaj nie powstał wczoraj, tylko istnieje już od początków edukacji w Polsce - aby odróżnić nauczyciela nauczania podstawowego, który zazwyczaj uczył prosty lud czytać i pisać literki, od nauczyciela szkoły średniej, który przygotowywał do edukacji wyższej.
Walczenie ze zwyczajowym nazewnictwem jest mocno na siłę. Równie dobrze na uczelniach wyższych profesorowie zwyczajni mogliby walczyć z nazywaniem
  • Odpowiedz
Zatem czemu nie zwracamy się do tych nauczycieli "per profesor", skoro ich praca jest równie ważna?


@Nera7: a ktoś ci zabrania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

gdzie z pewnością nie można tego powiedzieć o profesorze zwyczajnym i nadzwyczajnym


@Nera7: nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile profesorów nadzw. z przypadku spotkałem podczas całych swoich studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tymczasem za granico do profesora (po uprzednim wpisaniu poprawnego tematu jak to zrobil OP):

Hi Mark,

please find attached file.

Cheers/Regards,
My lovely polish name
  • Odpowiedz