Wpis z mikrobloga

@Wybuchowy_kubek
Szanowny Panie mgr inż. dr Prof. nadzw. Prok. Dz.w.dup. Jakiśtam
Dzień dobry szanownemu Panu,
W załączeniu do tej wiadomości elektronicznej przesyłam Szanownemu Panu mgr inż. dr Prof. nadzw. Prok. Dz.w.dup. pracę domową, którą był Pan łaskaw nam zadać.
Z poważaniem, wyrazami szacunku, kłaniam się nisko,
Pański uniżony uczeń, Kuba z klasy 4A.
@Wybuchowy_kubek: Chyba powinieneś podziękować, że ktoś nie ma zalewającego stosunku do Twoich maili i je przeczytał przy czym wypisał Ci twoje błędy. Jak sam piszesz jest to szkoła i właśnie nauczyciel udzielił Ci lekcji, żebyś więcej tak nie pisał. To nie jest forum internetowe, a oficjalna korespondencja z Twoim nauczielem. Może warto poświęcić pół godzinki na to jak powinno poprawnie pisać maila i więcej zwracać uwagę na błędy jakie się w
@Wybuchowy_kubek:
Panie, ale nie przesadzaj też, że zwrócenie uwagi to przerośnięte ego i dehumanizacja XD. Teraz to ty tego nauczyciela lżysz raczej, niż on ciebie.

Ja pracuję na uczelni i mam w sumie w dupie jak ktoś do mnie pisze, ja nie będę dorosłych ludzi uczył tak elementarnych rzeczy jak pisanie maili, ale są inni którzy zwrócą na to uwage i jeżeli mail odebrany za nieuprzejmy to pierwsze ich wrażenie nt
@Wybuchowy_kubek Gość cię próbuje nauczyć pewnej formalnej etykiety. Ja wiem, że dla ciebie to może byc jakies "gówno wymyślane przez starego dziada", ale on może mieć większe mniemanie o tobie niż ty sam.
@fantazm
Też pracowałem na uczelni, ale szanowny panie dziura w dupie brzmi jak dupowlastwo i wg mnie nie tak powinna wyglądać hierarchia między studentem a nauczycielem akademickim.