Wpis z mikrobloga

@Wybuchowy_kubek: Bardzo dobrze Ci napisał. Bez kąśliwości z mojej strony, to rada która przyda Ci się w życiu, w przeciwieństwie do większości rzeczy, których się tam uczysz. Przykładowo jak dostaje CV na maile z wiadomością bez ładu i składu, od razu odrzucam podanie. To mi doskonale pokazuje jak w przyszłości ten ktoś na stanowisku biurowym będzie pisał maile do kontrahentów.
  • Odpowiedz
@Wybuchowy_kubek nie chce Cię obrażać, ale uważam że rzeczywiście twój nauczyciel ma trochę racji. Szkoła powinna uczyć nie tylko treści programu, ale także pewnego standardu zachowania. Czy jesteś z nauczycielem na ty czy raczej na per Pan? Bo jeżeli tak to rzeczywiście zwrot witam i pozdrawiam jest nieodpowiedni. Przecież używanie form grzecznościowych i okolicznościowych nie jest przejawem,, kija w dupie" a co najwyżej kultury osobistej i przestrzegania pewnych konwenansów. Widzę że większość
  • Odpowiedz
@wajdzik: To wszystko zależy od środowiska, kraju, kultury danej organizacji. Nie ma co napuszać się na widok luźniejszej komunikacji wg standardów amerykańskich (Hi XXX) i trochę mniej kordialnej, ale wciąż luźnej, komunikacji brytyjskiej (Dear XXX), bo tak tam po prostu jest przyjęte powszechnie. Ale nie ma też co wyzywać innych od sztywniaków i posiadaczy kija w dupie tylko dlatego, że w Polsce do dzisiaj przyjęty jest często bardziej formalny sposób pisania
  • Odpowiedz
W pracy do prezesa tez będziesz gadał jak do ziomka z osiedla? Xd


@AndzejGolara: a co jak Ci powiem, że są firmy, gdzie możesz napisać do prezesa lub osób na wyższej pozycji niż twoja zaczynając od "Cześć"?

I nie są to firmy zatrudniające 5 osób tylko kilka tysięcy lub więcej.
  • Odpowiedz
Skończysz studia, wyjdziesz do ludzi, zaczniesz korespondować z klientami/kontrahentami/pracodawcami/kimkolwiek, uwierz, że twój styl pisania to twoja wizytówka, nieraz możesz stracić jakiś projekt, klienta, pracę, bo nie spodoba mu się twój styl pisania, liczba błędów czy po prostu brak szacunku.


@30062018: chyba jak kładziesz płytki jakiemus "inteligentowi" granatem oderwanemu od pługa.

Bycie uprzejmym i przestrzeganie pewnych zasad dobrego wychowania nie jest dla Ciebie i Twojego samozadowolenia, jest dla Twojego odbiorcy i służy
  • Odpowiedz
@Marmite: no tak pisze sie czesc i jest to poprawna forma w przeciwienstwie do witam xD op nie potrafi po polsku pisac, a go jeszcze wykopki bronia. Przeciez tak piszac to w zyciu nawet minimalnego awansu nie dostanie, bo to wstyd, wiec juz sobie te liceum daruje i do rowow.
Sam jestem luzakiem, co ma dosc #!$%@? w forme, ale sposob pisania opa sugeruje debilizm.
  • Odpowiedz
Nauczyciele czy też wykładowcy dostają masę maili, to też nie dziwi, że chcą, żeby były odpowiednio opisane, żeby się w tym wszystkim połapać. Profesor, z którym miałem zajęcia na studiach mówił, że jak mail nie ma tytułu, nie jest podpisany etc. to nawet go nie czyta, bo skąd ma wiedzięc kto to i czego chce. Nie wiem co w tym trudnego, żeby odpowiednio napisać taką wiadomość. Najlepiej zacząc od Szanowny Panie/Szanowna Pani
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT:
Tzn ja sam mam dość luźne podejście do komunikacji, lubię rozmawiać z człowiekiem, a nie petentem, rozumiem o czym do mnie mówisz. Są jednak dwie skrajności, które wg mnie są nieodpowiednie - pierwsza to przechodzenie z automatu na styl luzacki i niedbałość o formę wypowiedzi, na przeciwnym biegunie zaś faktycznie, nadmierny formalizm i "uniżenie kłaniam się" etc.

Ja wychodzę z założenia, że to w jaki sposób do kogoś się odnoszę,
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: zgadzam sie, to po prostu komunikacja dwoch ludzi, ktorzy musza ze soba cos zalatwic - jeden musi wyslac swoja prace, a drugi ja odebrac i sprawdzic xD nie ma tu zadnych bytow wyzszych, pisza ze soba w jednym celu, po co marnowac czas na zbedne feudalskie dyrdymaly
  • Odpowiedz
To nie jest forum internetowe


@wee2: Tja. Nawet kiedyś na forach internetowych obowiązywała netykieta, poprawna pisownia, warny za rażącą ortografię itd. Teraz to można pisać w necie byle jak poza emailami, więc zaraz dojdzie do tego, że również emaile będą byle jakie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz