Wpis z mikrobloga

Ech, wydawało mi się zawsze, że mój tata jest w miarę normalny, ale jednak polska krew zwyciężyła i odwalił wczoraj janusza.

Urządzam się w mieszkanku. Nie lubię myć naczyń, więc oczywiście kupiłem zmywarkę. Reakcja taty: a po co to, a na co to komu, a co to za problem stanąć i samemu pozmywać, jak nie masz pieniędzy na co wydawać to mnie daj.

#gorzkiezale #nosaczsundajski #rodzice
IrracjonalnaProweniencja - Ech, wydawało mi się zawsze, że mój tata jest w miarę norm...

źródło: comment_1635415894cua5TkHcyzupF5MZd16Gzu.jpg

Pobierz
  • 87
@interpenetrate: mieszkam sam, mam normalna zmywarke (60cm, nie 45). Tak puszczam zaschniete po calym tygodniu i sa czyste.
Nie ma potrzeby wlaczac jej codziennie, naczynia nie gnija bez tlenu i wilgoci, a w zmywarce jest sucho i jest szczelna. Mozesz na rok zostawic naczynia, wlaczyc i beda czystsze niz dokladnie umyte recznie.

Normalnie uzywasz wtedy kiedy potrzebujesz

Poza tym majac zmywarke i mieszkajac samemu przestajesz dziadowac na zastawie.
Odkrywasz ze lepiej
myje na bieżąco.


@AleDlaczegoTak: pierzesz tez na bierzaco?

Ale juz tak bez uszczypliwosci, bo plywam troche lodka, w kuchni umiem tyle co niewiele, wiec czesto mam przyjemnsoc calodniowej wachty zmywania.

I umiem opedzlowac zastawe (1i2danie, kubki, szkalnki do soku) dla 12 osob, razem z przypalonymi garami, salaterkami itp itp w 10-15 minut bo mam to juz obcykane,
ale co to znaczy na biezaco? Ze jak sobie kawe do kompa zrobisz to
@AleDlaczegoTak: tak samo mając zmywarkę trzeba czasem trzeba coś ręcznie umyć.
Jak się normalnie żyje, gotuje, je śniadania, obiady, kolacje to nawet mieszkajac samemu zmywarkę się zapełni pewnie w trzy dni max. Nie wiem skąd miałyby naczynia stać tygodniami w zmywarce.
Zmywarka to oszczędność czasu i wody. Kończysz imprezę, wrzucasz wszystko do środka, odpalasz, idziesz spać a ráno pijesz kawę z czystego kubka.
@bardzospokojnyczlowiek Zmywanie naczyń to jest max 5 min dziennie, wiecej czasu tracisz na pisanie postow na wykopie. To op pisał, że naczynia mogą stać tygodniami w zmywarce, ja tylko do tego nawiązałem w odpowiedzi. Ja zmywam na bieżąco i mi brudne naczynia nie zalegają po pare dni czekając na mycie bo wole to zrobić od razu i miec porządek. Jak robisz imprezę codziennie to moze i jest to faktycznie oszczędność czasu. Mi
@AleDlaczegoTak: Mi mycie zajmuje ok. 15 minut, liczyłem kilkukrotnie, garnki dwóch osób, więc to nie jest max 5 minut, chyba że mieszkasz sam i nie gotujesz... Przynajmniej nie dla każdego, może istnieje jakiś superszybki sposób na mycie garów. A to że spędza tyle czasu na wykopie? Co z tego? Nie fajniej pisać na wykopie niż myć gary?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@IrracjonalnaProweniencja: zawsze bawi, gdy zmywarka dla niektórych nie jest podstawowym sprzętem domowym zrównanym z pralką czy lodowka, tylko burzujskim zbytkiem xD

Ktoś naprawdę z własnej nieprzymuszonej woli zmywa ręcznie? I jest w tym tak zamurowany ze bedzie wymyślał jakies glupoty o minusach zmywarek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie automatyczne odkurzacze to wysłańcy z kosmosu, a suszarki do ubrań rozrywają je na strzępy? XD
@AleDlaczegoTak: jak pisałem - przy normalnym codziennym życiu - gdzie śniadania, obiady jesz w domu, zmywanie na pewno nie wyniesie 5 minut dziennie.
I naczynia leżące w zmywarce to nie jest bałagan, bo wszyski jest schowane i nigdzie nie zalega.
No ale, ci co mają zmywarki w zdecydowanej większości (jeżeli nie wszyscy) nie zdecydowało by się na powrót do zmywania ręcznego, a to już o czymś śświadczy. A nieprzekonanych pewnie nic