Wpis z mikrobloga

Ech, wydawało mi się zawsze, że mój tata jest w miarę normalny, ale jednak polska krew zwyciężyła i odwalił wczoraj janusza.

Urządzam się w mieszkanku. Nie lubię myć naczyń, więc oczywiście kupiłem zmywarkę. Reakcja taty: a po co to, a na co to komu, a co to za problem stanąć i samemu pozmywać, jak nie masz pieniędzy na co wydawać to mnie daj.

#gorzkiezale #nosaczsundajski #rodzice
IrracjonalnaProweniencja - Ech, wydawało mi się zawsze, że mój tata jest w miarę norm...

źródło: comment_1635415894cua5TkHcyzupF5MZd16Gzu.jpg

Pobierz
  • 87
U mnie we dwoje włączamy zmywarkę czasem 2x na dzień. Nikt się nie zastanawia czy kurde ma ten garnek opłukać, żeby coś innego w nim podgrzać, tylko wyciąga się czysty i elo. Już nawet nie wspomnę o imprezach z gośćmi, gdzie wpierniczam wszystko do zmywarki, włączam krótki program i za 30 minut zmiana dekoracji na stole i podaje gościom jedzenie na czystych talerzach.
@IrracjonalnaProweniencja: zmywarka to był zdecydowanie najlepszy zakup do nowego mieszkania, mam 60 cm i praktycznie codziennie jest używana (na 2 osoby) - wszystkie garnki, patelnie czy blachy idealnie się do niej mieszczą. Od 5 miesięcy, czyli od kiedy ją mamy, zdarzyło mi się dosłownie 3-4 razy coś ręcznie umyć w zlewie. Najlepsza oszczędność czasu jaką można sobie wyobrazić.
nie śmierdziało tabletkami


@Tino: mozesz to jakos doprecyzowac? Co to znaczy ze smierdzi tabletkami? Moje zelowe kapsulki nie smierdza, ciezko mi sobie to wyobrazic.

stęchlizną po całym dniu pozostawienia


@Tino: tu bym sie zastanowil nad czystoscia filtra, odplywow jak i szczelnoscia zmywarki.
w efekcie poza wkładaniem i wyjmowaniem ze zmywarki, trzeba jeszcze co najmniej opłukać naczynie przed użyciem


@Tino: Płukanie naczyń po myciu ich zmywarką to głupota - jedną z przewag zmywarki nad myciem ręcznym jest to, że myjąc w zmywarce nie ma zacieków, co rujnujesz sobie płukaniem ich pod wodą...

Jeżeli naczynia wyjęte że zmywarki Ci śmierdzą, to robisz coś źle.