Wpis z mikrobloga

Ech, wydawało mi się zawsze, że mój tata jest w miarę normalny, ale jednak polska krew zwyciężyła i odwalił wczoraj janusza.

Urządzam się w mieszkanku. Nie lubię myć naczyń, więc oczywiście kupiłem zmywarkę. Reakcja taty: a po co to, a na co to komu, a co to za problem stanąć i samemu pozmywać, jak nie masz pieniędzy na co wydawać to mnie daj.

#gorzkiezale #nosaczsundajski #rodzice
IrracjonalnaProweniencja - Ech, wydawało mi się zawsze, że mój tata jest w miarę norm...

źródło: comment_1635415894cua5TkHcyzupF5MZd16Gzu.jpg

Pobierz
  • 87
@IrracjonalnaProweniencja: mieszkam sama i w większości pracuję z domu, a zmywarka hula co 1-2 dni (mam tę mniejszą wersję 45cm). Kubki po kawie, herbacie, szklanki, miseczki po musli, zupie - generalnie trochę się tego nazbiera :D plus zawsze jakaś patelnia czy garnek się znajdzie.
Do tego czaję się na robota odkurzająco-mopującego, żeby tylko leżeć i pachnieć jak typowa p0lka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak z ciekawości, do zmywarki wsadza się naczynia z całego tygodnia i potem myje takie zaschnięte czy jakoś to się bardziej używa przy większych obiadach, czy włączacie codziennie wieczorem?


@interpenetrate: Można myć zeschnięte bez problemu, tylko myk też polega na tym, że jak masz zmywarkę, to przestajesz w ogóle oszczędzać naczynia...

I tak jak normalnie jeśli z talerzu po kanapce strzepujesz okruszki i jesz w nim kolejny posiłek, albo do kubka
Zmywanie naczyń to jest max 5 min dziennie, wiecej czasu tracisz na pisanie postow na wykopie.


@AleDlaczegoTak: Chyba jak jesz głównie płatki i odgrzewane w mikrofali gotowce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak gotujesz, to masa naczyń jest #!$%@? i to dzień w dzień, bo przecież praktycznie do każdego obiadu trzeba coś:
- pokroić (brudzisz deskę do krojenia i noże)
- ugotować (brudzisz garnek czy miskę od ryżowaru)
Trzeba opłukać naczynia, zapakować, dodać kostkę, ustawić, czekać, wyciągnąć i domyć ewentualne niedociągnięcia zmywarki. Do tego większych naczyń, czy garnków w niej nie umyjesz.


@slapdash: chłop podał instrukcje do mycia naczyń w zmywarce które wcześniej przez pare długich dni leżały brudne w zlewie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@slapdash: @IrracjonalnaProweniencja: niby tak, zmywarka jest wygodna, ale te naczynia ze zmywarki później mają zapach po tabletkach i jak zostawisz zmywanie na cały dzień, wieczorem wyjmujesz, to już wydaje się, że są nieświeże - w efekcie poza wkładaniem i wyjmowaniem ze zmywarki, trzeba jeszcze co najmniej opłukać naczynie przed użyciem
@programista15cm: to może podpowiedz jak używać, żeby nie śmierdziało tabletkami i stęchlizną po całym dniu pozostawienia do zmywania, a nie tylko odpowiesz jak senior, który odpowiada juniorowi?
@Tino: używać tabletek bez folii rozpuszczalnej, zwykłe najtańsze dają radę (u mnie nierozpuszczone resztki folii pozostawiały niesamowity smród). Zawsze między zmywaniem mam uchylone drzwi. Używam zawieszek zapachowych. Nic nie śmierdzi