Wpis z mikrobloga

ludzie dali sobie już wcisnąć nawet do laptopów bo apple to rozwiązanie promuje? xD


@AntyBohater: W sensie Apple to promuje w laptopach, bo wtedy widać z jakiej firmy laptopem masz do czynienia XD Jakby niskiej jakości OS nie wystarczył, bo każdy może sobie ustawić Windowsa czy Linuksa na podobny wygląd
A ja mam inne zdanie: oni nie stworzyli notch tylko zmniejszyli ramki. Nie wiem dlaczego ludzie z tego cisną.

W telefonach macie to samo. Później napewno zrobią Update do tego żeby nic tam za im nie było. 1MB kodu wystarczy.

¯_(ツ)_/¯
@Brydzo: a jak się ogląda coś na pełnym ekranie to tez tracisz ten kawałek? Zazwyczaj się tam nie dzieje akcja ale czasem są napisy.

A na printacreenie będziesz widział rzeczy których nie widzisz u siebie na ekranie?


@powiedz: Cofnęliśmy się w czasie czy co? Przecież odpowiedzi na te pytania są takie same jak wtedy, kiedy notche wchodziły do telefonów xD
Nie przewidzisz wszystkich debilnych zachowań użytkowników (szczególnie pro userów którzy ewidentnie szukają dziury w całym) day 0. Producent apki wyda jutro patcha i problem rozwiązany. Przecież to nie wina apla że program innej firmy nie reaguje na notcha.


@KochanekAdmina: takie cos jak obsluga tego brzsensownego notcha powinno byc IMO natywnie zaimplementowane w systemie, a nie w kazdej apce oddzielnie.
I tak jest, ale apka musi być targetowana na ten system.


@Bratkello: dlaczego? I co to wlasciwie oznacza? Nie znam tego systemu, ale jest ponoc unixowy. Srodowisko graficzne tak jak implementunje jakies minimalizacje, przesuwanie okien, czy w innych systemach jakies efekty mozna, doonstalowac, tak tu powinno zawijac pasek wokol notcha. Porownałbym to do sytuacji dwoma ekranami. Epke mozesz przszunac z jednefo na drugi lub ustawic po środku. Dlaczego tu trzeba coś