Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na grabiszynie już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 20 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (5 tyś).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Gdzie się nie spojrzę na ulicy to jeżdżą nowe lexusy, BMW, AUDI, przecież takie samochody kosztują po 300k. Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. I jakieś ograniczenia w dziedziczeniu. Mieszkania to dobra podstawowe, każdy powinien mieć prawo do posiadania własnego lokalu własnościowego.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie Kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie deweloperskie na Grabiszynie.

#wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #nieruchomosci #bekazpisu
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na grabiszynie już po...

źródło: comment_1634892421NzDQkC7xezgQ2SB8RhCpF0.jpg

Pobierz
  • 65
Mieszkania to dobra podstawowe, każdy powinien mieć prawo do posiadania własnego lokalu własnościowego.


@Scaab: kelner, darmowe mieszkanie dla tego pana, raz!

A tak serio, to nie, nie powinno byc darmowe. Mieszkania kosztuja ile kosztuja z roznych powodow i dlatego nie kazdego bedzie stac na mieszkanie na Grabiszynie za 13k/m (serio az tyle kosztuja?). Masz inne alternatywy - albo wynajmowac jak robia ludzie w innych krajach np. Niemcy, albo kupic gdzies na
@Scaab Polacy są jednym z najdurnieszych narodów w UE bo są mega zadłużeni. Najmniej mamy oszczednosci. Polacy lubia imprezować, jeździć na wakacje oczywiście na kredyt. Większość tych samochodów to w leasing, kredycie. Z młodych ludzi malo kto ma oszczędności bo woli spłacać kredyt na baware i na naprawę niz dać w jakieś inwestycję.
prostymysliciel - @Scaab Polacy są jednym z najdurnieszych narodów w UE bo są mega za...

źródło: comment_1634892993yfu8EfwYIwT7maGHVbc3Xt.jpg

Pobierz
@Scaab: Wiem, ze jesteś trollem ale odpowiem innym.
Skład ci ludzie maja pieniądze? Z pracy, a raczej z biznesów. I to nie zawsze lewych. Sama mam kilku znajomych, którzy w krótkim czasie rozkręcają interesy od praktycznie 0 do dochodów rzędu 10-20-30 k miesięcznie. Jeden biznes padnie? Dwa-trzy miesiące maja kolejny i kółko się powtarza. Wszytsko legalnie, z płaconymi podatkami, bez wałków na vacie. Po prostu po latach maja zaprzyjaźnionych prawników, księgowych,
Ograniczenia w dziedziczeniu wyrównały by szanse i częściowo niwelowały by niesprawiedliwe nierówności. Bo sprawiedliwie jest gdy masz tyle ile zarobisz. Niepotrzebna nam nowa warstwa szlachty i oligarchii. Dziecko jak bedzie mądre to na siebie zarobi, a jak głupie to szkoda mu dawać bo i tak straci
@RozowaZielonka: Skąd moi znajomi mają pieniądze na życie?

1. Rodzice mają hotel/restaurację
2. Bogata ciotka dała milion na rozkręcenie biznesu
3. Ma firmę i mieszka w domu rodziców ze swoją rodziną
4. Handlował odżywkami i używkami, hazard, teraz własna firma budowlana

To tak na temat "można ciężką pracą zacząć od zera i dojść do wysokiego poziomu życia".

PS. Mi również ogromnie pomogła rodzina.
Skąd Ci ludzi biorą na to hajs?


@Scaab: Z kredytu. Żadna to filozofia.
Odkładasz na wkład własny, zaciągasz kredyt 'pod korek' i nagle jesteś tym milionerem któremu tak zazdrościsz.

Czy to rozważne czy nie to już kwestia indywidualna ale tak to działa w wielu sytuacjach gdy ktoś nie ma ułatwionego startu.