Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na grabiszynie już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 20 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (5 tyś).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Gdzie się nie spojrzę na ulicy to jeżdżą nowe lexusy, BMW, AUDI, przecież takie samochody kosztują po 300k. Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. I jakieś ograniczenia w dziedziczeniu. Mieszkania to dobra podstawowe, każdy powinien mieć prawo do posiadania własnego lokalu własnościowego.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie Kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie deweloperskie na Grabiszynie.

#wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #nieruchomosci #bekazpisu
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na grabiszynie już po...

źródło: comment_1634892421NzDQkC7xezgQ2SB8RhCpF0.jpg

Pobierz
  • 65
@Scaab: To ze ty powiesz ze mieszkanie to dobro podstawowe nie oznacza ze sie tobie należy. Jednak ktoś musiał to zbudować, wykonać przyłącza, kupić wielka w #!$%@? droga działkę itp.

Żenada ze żaden komuch nie dostrzega ze mieszkania są droższe przez ich #!$%@? pomysły. Dali 500+ dali 13 i mieszkania #!$%@? w kosmos. Podnieśli minimalna do 3k xDdd zatem automatycznie wszyscy powyżej tak jak i ty ze swoimi 5k zbiedniałes. Dystans
Ograniczenia w dziedziczeniu wyrównały by szanse


@marcez: trzeba być bardzo naiwnym by myśleć że takie rozwiązania dotkną bogatych a nie tych których nie stać na zadbanie o swój majątek a żeby samemu proponować bat na swoją własną to już w ogóle nie ma komentarza..
@RozowaZielonka: #!$%@?, a wiadomo że jak się płaci podatki to nie ma co dyskutować bo jak ktoś płaci 32% ma spokojnie konkurować na rynku z kimś kto płaci 19% a do tego wrzuca sobie w koszty samochód, leasingi, usługi, meble do prywatnego mieszkania albo wynajmuje mieszkanie po dziadkach na zasadach ogólnych i sobie #!$%@? 10% amortyzacji nie płacąc realnie podatku, z 0 kapitałem rozkręca biznes oczywiście bez znajomości ma klientów i
@Hylfnur: i w jaki sposob chcesz to zrobic?
Dlaczego ceny maja spadac jesli ludzie dalej sa chetni na kupno albo wynajem, a ceny robocizny i materialow ida w gore? Dom dobrem podstawowym - dom dla kazdego
@Scaab: Ano widzisz, jednak mamy dużo bogatych ludzi, tylko niekoniecznie ich widać. Poza tym jest popyt, więc jest podaż. Gdyby ludzie tych melin nie kupowali, to ceny byłyby niższe ¯_(ツ)_/¯
Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie Kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie deweloperskie na Grabiszynie.


@Scaab: to akurat nie wina PIS tylko całego systemu opartego na wyzysku. Jak ludzie mają kasę i możliwości to będą skupowali to co schodzi czyli na przykład mieszkania i na tych towarach sobie dowolnie spekulowali bo niewiele więcej potrafią a zarabiać by chcieli dobrze. To co należałoby zmienić to system przydzielania mieszkań
@93michu93: skopiowałbym działające rozwiązania z innych krajów ( ͡° ͜ʖ ͡°) kurde, co za niesamowita akcja

ale #!$%@? deweloperom i bankom będzie przykro bo banieczkę się przykręci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale banda debili przeciwko własnemu interesowi zacznie krzyczeć "1984 komunis, biedni przedsiębiorcy"
rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. I jakieś ograniczenia w dziedziczeniu.


@Scaab: Dalem plusa ale doczytałem tutaj i zabrałem xD