Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
no dobra, niech wyjedzie albo zmieni pracę na lepiej płatną, czyli niech opusci stanowisko pracy, na którym teraz jest. I tak każda osoba niech zrobi, a kto wtedy będzie pracował na tych stanowiskach?


@Berkel_88: Np. osoba która ma partnera więc ma 2 takie pensje, a koszty takie jak rachunki+mieszkanie dzieli na dwa, albo osoba która ma mieszkanie własnościowe i jej koszt mieszkania to nie 1800zł tylko 500zł, albo dojeżdża z pod
@jarzynka: przeprowadź się do pokoju dzielonego z kimś w pobliżu roboty - oszczędzisz 8 stów, sprzedaj rzęcha kolejne 7 stów oszczędności, wydaj na bilet komunikacji 2 stówy. Jesteś 1300 do przodu co miesiąc. Odkładaj te pieniądze, masz dwa wyjścia, albo szkolisz siebie i zwiększasz zarobki albo zbierasz na wkład własny jeśli potrzebujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jedzenie 800 zł? na jedną osobę?

@destruction: za mało czy za dużo? U mnie wychodzi trochę więcej, a kupuję w Biedronce i specjalistyczne czasem przez internet, głównie podstawowe produkty uznawane za dość zdrowe i tanie (może oprócz ryb i owoców morza).

nie ma tańszego jedzenia niz danie z knajpy z dowozem.

@slavoy: jak wliczysz pieniądze i czas poświęcone później na siłownię, trenera i dietetyka to wychodzi najdrożej :-(.
@destruction: 800zł m-c na żarcie dużo? xD

Może jak jest się różowym, który je 1500 kcal i zapełnia brzuch warzywami. U mnie samo mięso albo inne źródło białka to 15-20zł na dzień, do tego jakieś owoce (też kilka zł dziennie), napoje (zwykła muszynianka wychodzi ponad 2zł za butelkę, a czasem idą dwie dziennie), do tego ziemniaki, ryż.

Dosyć dużo jedzenia zamawiam, więc zdaję sobie sprawę z tego, że mój wynik jest
@destruction: jestem w szoku, że dla niektórych 26zł na dzień na jedzenie to bardzo dużo pieniędzy ()


@januszdoe Ludzie chyba mentalnie są kilka lat do tyłu. Przecież teraz taka inflacja jest, że zwykle zakupy coraz droższe i droższe. Nie daj Boże ktoś więcej warzyw trochę je to już w ogóle drożyzna.