Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@jarzynka:
Moje tipy, które pozwoliły mi zoptymalizować koszty życia w wielkim mieście:
- planuj żarcie na cały tydzień i rób zakupy RAZ w tygodniu (więcej razy w sklepie = więcej kupionego szajsu którego WCALE nie potrzebujesz)
- komunikacja miejska to jest protip, w wojewódzkim powinno być conajmniej okej z nią, paliwo teraz drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- płacenie za kawalerkę 1800 zł jeśli mieszkasz sam to
@Monke: jeśli dla Ciebie większość społeczeństwa, która ma d wykop, netflixa itd. a ceni sobie życie rodzinne czy inne potrzeby to współczuję i rację ma rząd, że takich ludzi jak najbardziej należy walić podatkami bo są bezproduktywni dla społeczeństwa
Jako, że gotuję na co dzień


@destruction: Ja też gotuje i to zajebiście i 800 zł to na max dwa tygodnie starcza na samą spożywkę,
nie porównuj kosztów jedzenia dla laski 50-60 kg do chłopa, ja mam 2m i ważę ~100kg i pewnie wydaję na mięso 5x tyle co Ty,
#!$%@?, mięso, do carbonary byle ser wychodzi wychodzi na promce ~13zł za 200g, czyli 3,25zł na obiad za sam ser XD
@jarzynka: To nie wstyd brać od mamy. Skoro potrafisz się w większej części sam utrzymać i uczciwie sobie pracujesz a twoja mama chce Ci pomóc to co w tym złego… nabierzesz doświadczenia, jakieś podwyżki z czasem wskoczą to i status się zmieni na lepsze. Najbliższa rodzina jest po to żeby się wspierać. Jedynym wyjątkiem byłaby sytuacja, w której twoja mama też miałaby biedować przez to.
@jimlahey: A skąd wiesz że to jest większość społeczeństwa? Poza dużymi miastami ludzie nie wynajmują tylko mają swoje domy, jakby op miał własne mieszkanie to budżet wyglądałby inaczej. Nie sugerowałabym się też tym co ludzie gadają bo część gra biedaków a jak się przyjrzysz bliżej ich wydatkom to wychodzi że albo siedzą w spirali długów albo nie mają tak kiepskich zarobków jak twierdzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jarzynka: No dzięki polityce pisu już nawet 5k brutto to mało. Jak się ma samochód to chyba lepiej już jakieś mieszkanie w okolicznej wsi szukać, bo może się tu zaoszczędzi. Tylko szukaj pod kątem pracy, żeby nie musieć jeszcze całego miasta przejeżdżać.