Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie zarabiający medianę powinni dzielić się mieszkaniami? To jakiś żart? JA nie student.


@jarzynka: a myślisz że kogoś zarabiającego mediane dla całego UK stać na wynajem kawalerki w Londynie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jimlahey coś jesteś przewrażliwiony przyjacielu ;) nigdzie nie podejrzewałem że dostałeś coś za darmo :)
I nie uważam że coś się należy z zasady, ale zwracam uwagę, że są pewne minimalne standardy, które stanowią o godnym życiu. I jedna z nich jest na przykład metraż na osobę. I naprawdę nie rozumiem jak można nazywać komunistą każdego, kto punktuje patologie jakimi są niedostępne i malutkie mieszkania ( och wybaczcie: mikroapartamenty) albo chory
  • Odpowiedz
@jarzynka: a myślisz że kogoś zarabiającego mediane dla całego UK stać na wynajem kawalerki w Londynie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kijanu_riws: nie mieszkam w stolicy tylko w Poznaniu. Mysle ze z medianą dla całego UK stać człowieka na wynajem np. w Manchester czy tam Liverpool
  • Odpowiedz
kawalerka za 1800zl? Ja place 1400zl juz ze wszystkimi opłatami. Miasto wojewódzkie


@przemek112: dobra, dobra ale w ldz to mozesz miec rozne warunki, przeciez tutaj nawet da sie dostac mieszkanie w centrum za drobniaki (w starej kamienicy). MOzesz tez miec fuksa, a wiem bo sam po taniosci wynajmowalem kawalerke przez kilka lat.
  • Odpowiedz
nie mieszkam w stolicy tylko w Poznaniu. Mysle ze z medianą dla całego UK stać człowieka na wynajem np. w Manchester czy tam Liverpool


@jarzynka: no to ciekawe bo sam za kawalerkę w Warszawie o dobrym standardzie płacę 1950, 15min tramwajem od centrum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jesteś kobieta i zapewne jesz dosyć mało to 800 zł wydaje się dużo. Różnica jest taka że na śniadanie zjesz 2 bułki a on 3-4, jajecznice nie zrobi z 3 jajek tylko z 5, 100g ryżu to jeden obiad nie dwa itd.


@pawel_187: Zależy od aktywności bardziej niż płci. Ja jestem facetem, ale nie będę ukrywał że jestem leniwy i mam pewną nadwagę, więc dla mnie 1500 kalorii to jest
  • Odpowiedz
Co ty jesz, że 800zl na głowę na jedzenie to dla Ciebie dużo?


@d1ck: Kiedy wy zaczniecie myśleć tymi łbami? Dla milionera to 800 zł to będzie obiad w restauracji. Dla biedaka będzie to dużo. A koleś wyraźnie za dużo w stosunku do zarobków wydaje na pasze.
  • Odpowiedz
@destruction: Wtf... od kiedy 800zł na miesiąc na jedzenie to dużo? Jeżeli człowiek się szanuje i nie je MOMu i innego syfu to kwota będzie oscylowała wokół tych 800łzł( ok; może być minimalnie niższa ).
  • Odpowiedz
@jarzynka: bilet miesięczny na MPK i za 200zł i jestes 500 do przodu. Na jedzeniu spokojnie jeszcze 100-200zł urwiesz jak zaczniesz zwracać uwagę na ceny, to juz 700zł oszczędności miesięcznie. leki to nie wiem jakie bierzesz ale 100zł mi się wydaje dużo, jesteś na coś przewlekle chory?
W każdym razie 700zł miesięcznie to rocznie 8400. Starczy i na wycieczkę zagraniczną i w 2-3 lata odłożysz na auto bez kredytu. Mam
  • Odpowiedz