Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jimlahey zrozum, że są pewne standardy i potrzeby które muszą być zaspokojone na minimalnym poziomie i chory jest fakt, że pracując za średnią krajową nie stać cię na te, minimalne warunki.
A 3 domów i mieszkania szczerze gratuluję:)
Mam nadzieję że nie musiałeś jeść psiej karmy żeby na nie wyoszczedzać;)
  • Odpowiedz
@jarzynka: prawda jest taka ze jesteś biedny i nie powinieneś wynajmować kawalerki tylko mieszkanie dzielone z innymi ludźmi żeby zaoszczędzić siano.


@Positano1: op zarabia sporo ponad minimalną płacę a jeszcze musi żyć NIEGODNIE
coś tu k---a nie gra xD

życie z obcymi ludźmi w jakimś bloku to patologia jak się nie studiuje i na weekendy nie jeździ do rodziców
kto mieszkał ten wie
wypokk_ - > @jarzynka: prawda jest taka ze jesteś biedny i nie powinieneś wynajmować ...

źródło: comment_1634899312S0CxmBz2BKLcjHT1QM5nUH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jarzynka: tak z ciekawości: jak uzasadniasz wynajem za więcej niż rata hipoteki na 30 lat + czynsz + opłaty w sytuacji prawnej, która gwarantuje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów? Chodzi o brak zdolności kredytowej lub wkładu własnego, czy może boisz się krachu na rynku nieruchomości?
  • Odpowiedz
@Monke:bo mieszkałem 26 lat w Lublinie teraz od 7 lat mieszkam na mniejszej wiosce 60km pod Lublinem i widzę wszędzie to samo, jeszcze przed epoką social mediów itd., co mi do tego czy po ma swoje m i gdzie, jak nie umie zarządzać swoimi zarobkami i woła że coś mu się należy, to niech się zapisze do partii Razem :D
  • Odpowiedz
@jarzynka: K---a hit xD 2021 rok a polskie robaki zaraz się pozagryzają kłócąc się czy 120 czy 140€ powinno wystarczyć komuś na żarcie xD każdy kto ma takie dylematy powinien przemyśleć swoją pracę, albo od razu w---------ć z tego beznadziejnego kraju.
  • Odpowiedz
@heinz_dundersztyc: w spadku po tzw. opiece dożywotniej, nikt mi tego za darmo nie dał, jeśli myślisz, że jakiś standard w związku z pracą itd. ci się należy zapisz się do partii Razem, wiesz ku... ile ludzi na świecie chciało by zarabiać i żyć na poziomie autora wpisu?
  • Odpowiedz
@jarzynka: wyjaśniłeś już gdzieś na c--j ci ten samochód? Zakupy można zamówić lub zwyczajnie wyjść do sklepu i się przejść te max 800m pewnie do marketu. Lub z 200 do małego sklepu. Lub wynajmnij coś w ciekawszym miejscu, ja wynajmuje w poznaniu z opłatami za jakieś niecałe 2000 też i mam do biedry mniej niz 200m.

Nie ogarniam po c---a się męczyć z samochodem w mieście (°
  • Odpowiedz
policz sobie jaka bedzie rata jak stopy procentowe beda np 10%


@jarzynka: gdyby to był jedyny powód, to bardzo dużo pieniędzy inwestowałbyś w niemal zerową szansę takiego wydarzenia.

No i poza tym jeśli takim stopom nie towarzyszyłby krach na rynku nieruchomości, to mógłbyś sprzedać mieszkanie, bezkosztowo spłacić pozostały kapitał i wrócić do wynajmu. No ale pewnie stopy 10% to pewniak krachu, o czym pisałem też w pierwszym komentarzu
  • Odpowiedz
też gotuję samodzielnie w 90% i nie zgodzę się z Tobą, obecnie 800 zł na jedzenie to jest norma, o ile nie lecisz na najtańszych posiłkach. Przykładowo, moje śniadanie do roboty to (pi razy drzwi polecę z głowy cenami):


Chleb żytni 100 gramów - 1 zł (2,99 za opakowanie 300 gr),

Jakaś szynka 50-60 gramów - 2,5 zł (5 zł/100 gram),

Serek Grani 200 gramów - 2 zł,

Sok owocowy 250 ml - 2 zł,
  • Odpowiedz