Wpis z mikrobloga

Kupiłem (jako konsument) w pewnym sklepie internetowym przedmiot o wartości niecałe 200 zł. Przysłali mi inny model niż zamawiałem (inna nazwa modelu, i inne parametry). Odesłałem go po upływie 14 dni, zaznaczając przy tym, że jest to zwrot z tytułu rękojmi (niezgodności przedmiotu z zamówieniem). Sklep twierdzi, że pieniędzy nie odda, bo nie. Korespondencja zakończyła się na tym, że ponad 2 miesiące temu wysłałem im ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty z 7-dniowym terminem płatności, które zignorowali, utrzymując swoje poprzednie stanowisko.

Co mogę z tym zrobić? Ktoś miał taką sytuację? 200 zł niby nie dużo, ale choćby dla zasady nie chcę tego tak zostawić.

#prawo #rekojmia #uokik #januszebiznesu #sklepyinternetowe
  • 46
@Noniusz: jeśli umowa sprzedaży dotyczyła faktycznie innego przedmiotu, to teraz kieruj wniosek o mediacje do rzecznika praw konsumenta właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania (czyli zapewne najbliższe miasto powiatowe). On może co najwyżej pogrozić palcem sklepowi, ale czasem pomaga. Kolejne kroki to sąd polubowny przy inspekcji handlowej (też koniec końców niewiele może zrobić) i ostatecznie sąd cywilny.
Tak czy siak zadzwoń sobie wcześniej na bezpłatną infolinię konsumencką (numer telefonu znajdziesz na stronie