Wpis z mikrobloga

Kupiłem (jako konsument) w pewnym sklepie internetowym przedmiot o wartości niecałe 200 zł. Przysłali mi inny model niż zamawiałem (inna nazwa modelu, i inne parametry). Odesłałem go po upływie 14 dni, zaznaczając przy tym, że jest to zwrot z tytułu rękojmi (niezgodności przedmiotu z zamówieniem). Sklep twierdzi, że pieniędzy nie odda, bo nie. Korespondencja zakończyła się na tym, że ponad 2 miesiące temu wysłałem im ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty z 7-dniowym terminem płatności, które zignorowali, utrzymując swoje poprzednie stanowisko.

Co mogę z tym zrobić? Ktoś miał taką sytuację? 200 zł niby nie dużo, ale choćby dla zasady nie chcę tego tak zostawić.

#prawo #rekojmia #uokik #januszebiznesu #sklepyinternetowe
  • 46
@Noniusz: no patrz, dwa tygodnie Cie w kraju nie było? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy po prostu używałeś za darmo i teraz chcesz oddać? Sam mam sklep, jak ktoś uzasadni sensownie zwrot po 14 dniach to przyjmę, ale teksty tupu "najpierw syn był chory a potem ja" i dlatego Pani kupiła używana kurtkę narciarską dla syna i chce zwrócić po 30 dniach, bo tak była chora, że
@Tigermass: tak jest, trzeba metki przyczepiać na odzież używana, ja sprzedaje ciuchy sportowe. Co roku mam takich "chajzerów" co kupują kurtki i zwracają po wyjeździe. Więc zacząłem do niektórych przedmiotów doczepiać w widocznym miejscu metkę - zerwanie tej metki to brak możliwości zwrotu towaru oraz informuje o tym po zakupie. I zdarzył mi się już typ, który od razu zrezygnował z zakupu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powie co to za sklep, a siła wykopu napisze 200 opinii z oceną 1


@banjo: z wlasciciel zglosi to do google jako atak i zaraz usuną te 200 opinii. Mam beke jak czasem wykop mysli ze jest 4chanem, ale czesciej pomagaja niz szkodza biznesom, ktore chca 'zniszczyc' xd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dirtydenier: no spoko, ale ja mówię o tym, że właściciel może typa do sądu podać i nawet wygrać, bo 212 KK mówi wprost o takiej sytuacji xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Noniusz: mylisz dwa pojęcia. Zwrot czyli odstąpienie od kupna nie jest tym samym co rękojmia. Przy odstąpieniu nie musisz podawać powodu dla którego to robisz i terminy w tym przypadku wyglądają tak: masz 14 dni od dnia przejścia w posiadanie przedmiotu na poinformowanie sklepu ze go zwracasz następnie od tego dnia masz kolejne 14 dni aby ten produkt dostarczyć do sprzedawcy gdy sprzedawca otrzyma produkt ma 14 dni aby oddać ci