Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@369zszywek: to nie jest odpowiedź na pytanie. Ambicja i ciśnięcie wraz z rekwirowaniem jej przedmiotów to bardziej twój problem. A nie dziecka. Gdyby faktycznie było tak że chcesz żeby dziecko było szczęśliwe to zamiast wkurzać się o jakieś oceny, to martwilabys się czy dziecku nie dzieje się coś złego.
@369zszywek: Nie ma znaczenia czy ma lat 13, każdemu się noga podwinie. Może zbyt duża presja z Twojej strony? A może próbuje nauczyć się życia, odkryć pasję w sobie? Może chcesz korzystać z życia i nie poświęcać 101% na naukę bo musi się dostać do liceum. Mówienie dziecku, że ma miesiąca na „ogarnięcie się” nie jest pomocne, ani wspierające. Pokaż jak połączyć naukę i przyjemności, jak rozgraniczyć to wszystko. Nie wymagaj
@369zszywek zacznij ją bić, bo twoja ambicja nie została zaspokojona. Za 15 lat będzie 2 razy w miesiącu chodzić do psychologa, a ty będziesz zachodzić w głowę, że niby jak to twoja wina.

P.s. piję do pomysłu wymyślania dodatkowych kar, czyli karania 2 razy za to samo. Porozmawiaj z córką, a nie tresuj ją.
@369zszywek: Ogółem pracowałem jako korepetytor matmy/fizyki dla studentów i licealistów i powiem, że miałem 2 rodzaje uczniów: zmotywowanych i niezmotywowanych.

I teraz będę szczerym, nawet największego debila z ogromnymi brakami nauczysz perfekcyjnie na poziomie studiów jeśli ma się odpowiednio dużo czasu tak długo jak osoba jest zmotywowana.

I tu polecam zacząć. Jak stworzyć u niej motywacje? Na pewno nie zabieraniem konsoli.

Po pierwsze dowiedz z czego są to oceny. Czy