Wpis z mikrobloga

psycholog bo olewa naukę bo siedzi na grupkach na FB i na konsoli? Bez przesady


@369zszywek: Psycholog faktycznie nie, lepiej podpytać na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czemu to "przesada"? Nikt nie proponuje żeby iść do psychiatry i ją szpikować metylofenidatem, psycholog to zwyczajna rozmowa z kimś kto (mając trochę szczęścia) jest w stanie zaoferować perspektywę wykraczającą poza waszą relację i upewnić się że te fascynacje dezorganizujące
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@369zszywek: dawaj kabel od prodiża od razu. Co się będziesz szczypać xD

Jest w takim wieku, że takie gówno-kary zadziałają odwrotnie. Może i poprawi oceny z 2 na 3, ale szacunek do matki oderwanej od rzeczywistości straci bezpowrotnie. I w sumie słusznie.

A znając życie to pewnie ma jakieś problemy na głowie, które madce będą się wydawać błahostką, ale dla niej urosły do rangi kosmicznej. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@369zszywek: Zamknij ją w piwnicy na cały weekend. Na pewno pomoże.
A tak serio to nie rób tego. Skoro jej się tak nagle pogorszyły oceny to znaczy, że coś jest nie tak i polecam podejść do niej jak do człowieka i zapytać co się dzieje, czy jest jej za ciężko, czy nie potrzebuje pogadać z psychologiem, dnia wolnego, czy coś.
  • Odpowiedz
  • 3
@krzych0 narazie to wygląda na problem z tym że w jej życiu podczas wakacji pojawiło się mnóstwo nowych osób, jest zaangażowana w wiele grupek, do tego ma od sierpnia konsolę. Tak to narazie widzę i rozmowy na temat równowagi między tym a nauką już były.
Wcześniej nie miała tak rozbudowanego życia pozaszkolnego.
Myślę że to jest zasadniczy problem, nie umie tego jakoś wypośrodkować.
Rozmowy były, jest coraz gorzej więc czas na konsekwencje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@369zszywek: teraz doczytałem w poprzednich postach na mirko, że chcesz ją posłać do szkoły religijnej jakichś nazaretanek xDDDDDDdddD

Szkoda dziecka. Współczuję rodziców. Mam nadzieję, że się odetnie od was nawiedzeńców jak osiągnie pełnoletność i znajdzie kogoś kto jej wytłumaczy, że relacje toksyczne trzeba ucinać jak najszybciej się da... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jeśli to tylko pogorszy sprawę oczywiście będę szukać pomocy,


@369zszywek: podsumowując, jest źle, ale poczekajmy aż będzie tragicznie źle i wtedy pomyślimy o szukaniu pomocy xDD

Życzę powodzenia

  • Odpowiedz
@369zszywek: jeżeli problemem jest zbalansowanie czasu między znajomymi i nauką to możnaby sprezentować jej organizer, nauczyć z niego korzystać albo jutubem albo samemu. Jakieś słitaśne naklejki do tego itp. Jak sobie rozpisze wszystko to będzie woedzieć ile ma czasu na wszystko. Trzeba też pamiętać że to tylko dziecko więc nie wszystko racjonalnie wytłumaczysz.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kismeth nie to ona chciała tam iść xd
Ja jej to wybiłam z głowy po researchu.
A chciała tam iść bo mundurki (jak w Japonii) i wymiana uczniowska z Japonią.
Dostała kontrofertę: my ten 1400 miesięcznie przez 4 lata jej odkładamy na konto i po dostaniu się na studia dostanie dostęp do tej kasy.
Przyjęła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@369zszywek: znajoma ma taki sam "problem" z synem, ja go bronię ( ͡ ͜ʖ ͡)
no ogólnie opowiadała też że koleżanki córka zleciała mocno z ocenami w dół i nie chce chodzić do szkoły. Ale z tego co widzę to są mocno przeciążeni nauką. Presja że kilka roczników teraz jest w wieku w którym się liceum/technikum/zawodówkę wybiera, a konkurencja duża. Nauczyciele traktują dzieci jak gówno. Młody
  • Odpowiedz
@369zszywek: 2/10 bo odpisalem
to moze #!$%@? sama dołóż starań i wraz z dzieciakiem ucz sie żeby na pewno poprawila te oceny i pozyskiwala nastepne lepsze? czy to za trudne poświęcać czas dziecku? lepiej tylko wymagać nie? i cieszyć się z ciasteczka?
  • Odpowiedz