Wpis z mikrobloga

@369zszywek: przeczytałem zanim komentowałem. Dzieciak jest w takim wieku ze potrzebuje dramatycznie bardzo atencji i akceptacji, zarówno rodziny jak i przyjaciół. Znalazł sobie nisze w której się zatracił ale kto jako gnojek tego nie zrobił. Ty wychodzisz z założenia ze za to ze dzieciak się „odnalazł” chcesz go karać. Jesteś zdesperowana na tyle żeby pytać o radę dzieciaki które o 21:37 wrzucają memy z Papieżem.

Myślałaś o nie wiem, terapii z
  • 7
@krzych0 psycholog bo olewa naukę bo siedzi na grupkach na FB i na konsoli? Bez przesady. Po prostu olewa bo ma teraz ciekawsze rzeczy. W tym roku pierwszy raz (wcześniej nigdy nie chciała) była na obozie na wakacje, oczywiście anime, plus znajomi z eventów na których była, i to ją odciąga od szkoły. Proste
NIGDY do tej pory nie miała szlabanów.
Zawsze rozmowa wystarczała.
Te oceny co wkleiłam to z ostatnich kilku
@369zszywek: jako alternatywę do japonistyki proponuję język wietnamski + japoński. Mieszkam 3lata+ w VN, od jakiegoś czasu Hanoi jest pełne japońskich inwestycji i japończyków, a ludzie się bogacą w olbrzymim tempie.
Warto przypomnieć też jak się uczyć, bo do nauki wcale nie trzeba dużo czasu. Trzeba to robić krótko ale często i systematycznie. Zarzuć jej jakieś filmiki z koreankami co robią piękne notatki to może się wkręci.
Albo czytałeś bez zrozumienia


@369zszywek: masz ewidentny problem wychowawczy, którego nie umiesz rozwiązać. Pytasz o radę na wykopie (xD) i mówisz że nie czytam twoich wypowiedzi ze zrozumieniem. Zrozum, pójście do psychologa nie jest objawem porażki tylko szukaniem rozwiązania problemu.

Jak cię boli ząb idziesz do dentysty, jak noga to do ortopedy a jak nie ogarniasz bani swojej lub dziecka do psychologa.

Kurna ja byłem u psychologa dziecięcego z 4 latkiem,
  • 1
@Shyvana nie umie bo zawsze miała mnie na msg poza tym wcześniej nie było samodzielnych eskapad na miasto bo ona zwyczajnie nie chciała i nie miała po co, dopiero jak zaczęła się fascynacja manga i poznała trochę osób na koloniach, to zaczęła się wypuszczać dalej niż Empik w Wola Parku. Nie wiem czemu to taka sensacja. Miałam ją zostawiać w worku na głowie w centrum żeby ogarnęła komunikację? Ogarnia teraz, jak już
@369zszywek: o jezu, japonistyka bo anime, manga i cosplay to każdy człowiek ją wyśmieje xD fajny jest kanał na youtube "ja ci dam japonia" i tam ładnie sie babka wypowiada o takich ludziach xD Japonia to coś więcej niż jakieś bajeczki i należy to uszanować.
Z resztą, cosplay... jezu, musiałem kiedyś pracować ze stażystką która się tym zajmowała, strasznie niepoważna osoba która mentalnie miała z 10 lat. Rzuciła pracę w cholerę
  • 2
@Wodejka japońskiego się uczy, ogólnie ja ją widzę u siebie w pracy bardziej -jest też bardzo utalentowana jeśli chodzi o rysunek, a u mnie akurat połączenie grafika plus japoński jest w cenie. Ale oczywiście pójdzie swoją drogą. Ja tylko walczę teraz jak to zrobić żeby tej drogi sobie nie zamknęła. Bo za 20 lat to ja będę słuchać że "mogłaś mnie bardziej zmusić i zagonić bo ja przecież byłam młoda i głupia".