Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@wezsepigulke: moim zdaniem #bekazlewakow bo rozumiem czepianie się pisu do wprowadzania państwa kościelnego ale jeśli to jest jedno zadanie w książce do historii to może mieć jakiś sens i czepianie się każdej wzmianki na temat religii jest skrajnością tylko w drugą stronę względem pisu.

Jak zawody kto wytknie więcej nawiązań do religii bo takie popularne jest teraz jej krytykowanie
@wezsepigulke: W 2010 w gimnazjum na konkursie historycznym miałem podobne pytanie. Szkalowanie już raczkowało, więc nie powiem, uśmiechnąłem sie pod nosem, ale z perspektywy czasu widzę, że niezła propaganda prokatolicka była nam pompowana do głów. Filmiki o sztucznej mgle na religii, papież na historii, doszukiwanie się znaków satanistycznych w logo zespołów których koszulki nosiliśmy (ja i grupka znajomych).

W rozmowach na WOSie o światopoglądzie były najazdy na tę jedną Julkę (serio
@bn1776: to nie ma sensu, gdyby pytanie było skonstruowane inaczej, przykładowo: wymień trzy działania JPII, które mogły mieć wpływ na utratę wpływów ZSRR w państwach satelickich .... Czy cos w ten deseń, to byłoby ok. Papież był ważna postacią świata w latach 80 i 90 i miał wpływ na historię.

Natomiast pytanie o cechy osobowości JP2, które pozwoliły mu na wzbudzanie sympatii, w książce historycznej jest niepowazne.
@wezsepigulke: Chodzi o te cechy osobowości i sympatię do JP2, czy o sam fakt, że na historii wspomina się o JP2?

papież na historii


@Wink: No ale wybór Wojtyły na papieża to było też bez wątpienia wydarzenie historyczne. Na zdjęciu widać, że pytanie o JP2 pojawiło się w rozdziale zatytułowanym "Ku współczesnej Polsce". Pomijanie Wojtyłu w takim kontekście to byłby fanatyzm ukierunkowany podobnie do katolickiego, jedynie o przeciwnym zwrocie.

Tu
to nie ma sensu, gdyby pytanie było skonstruowane inaczej, przykładowo: wymień trzy działania JPII, które mogły mieć wpływ na utratę wpływów ZSRR w państwach satelickich


@demagog: No oryginalne pytanie wygląda nieco zabawnie, ale twoje pytanie w książce do czwartej klasy podstawówki, na samym początku, wyglądałoby jeszcze lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZygmnuntIgthorn: dlaczego? Czwarta klasa podstawówki to wiek w którym uczniowie powinni już wskazać związki przyczynowo-skutkowe w ujęciu historycznym. A że jeszcze do lat 80 XX w. nie dotarli, bo program tego nie przewiduje? Jakoś o cechy charakteru papieża się pytajĄ.