Wpis z mikrobloga

Ilu z was zainwestowało konkretnie w swoje hobby? Uwielbiam robić fotki, jest to serio moja pasja, mam sprzęt lecz czuję że już mnie ogranicza, jednak gdybym chciał już przejść na wyższą półkę muszę wyłożyć przynajmniej 8 tysięcy… Jakby kasa nie jest dużym problemem lecz jakoś ciężko mi aż tak w siebie zainwestować (chce chociaż dorabiać na fotografii), dziewczyna mnie przekonuje żebym się nawet nie zastanawiał tylko kupował i działał ale jakoś kręcę się wokół tematu a decyzji nadal nie podjąłem… Jakie jest wasze zdanie, warto zaryzykować?
maikeleleq - Ilu z was zainwestowało konkretnie w swoje hobby? Uwielbiam robić fotki,...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 18
Ilu z was zainwestowało konkretnie w swoje hobby?


@maikeleleq: ja 100% pieniędzy z tego co robiłem re-inwestowałem w siebie (testowanie oprogramowania), przez co skończylem z device labem na 80 komorek, a ten z kolei dal mi fajne dobrze płatne kontrakty, i po nitce do kłębka obecną pozycje

Moja różowa ma podobny case jak Twoj, i jej po prostu wzięliśmy aparat na raty 0% na black friday - dobra zniżka + raty
@maikeleleq: Ja lubie inwestowac w swoje hobby, nawet nie po to aby na tym zarobić, ale daje mi to frajde (a moze samo wydawanie kasy xD nie wiem). Na poczatku roku uznałam ze chce spróbować sił w fotografii i dotychczas wydałam na to ponad 7k, niewiedząc czy w ogóle mi to podejdzie. Lubie inwestować też w jakieś narzędzia warsztatowe bo lubie miec swoje. Jest to jakieś hobby, ale na nim nie
@nickbezpomyslu @acropora myślę o Nikonie Z5 z 28-75 F/2.8, aktualnie mam Nikona D5300 i trzy jasne stałki, wiekowa pucha, AF nie zawsze trafia co czasami serio frustruje, a przesiadka na bezlustro z jasnym zoomem to dobry początek aby zacząć brać zlecenia na imprezy okolicznościowe bez strachu że coś pójdzie nie tak, choć myślę też o dwóch stałkach Viltroxa zamiast zooma, sam jeszcze nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek też myślę o ratach 0% żeby nie wywalać od razu siana, aparat sam by się spłacał zleceniami w sumie, nawet jakby nie pykło to i tak bym nie sprzedał bo nawet do szuflady lubię zdjęcia robić :D
@maikeleleq inwestuj nie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mam akurat o tyle komfortowa sytuację że mogę kompletować sobie sprzęt do hobby zamykając się w 500 zł na jednorazowy zakup więc mogę co jakiś czas dokupować coś i jest ok ale cały czas dokupić. Jak masz hajs to kup, sprzęt foto zawsze da się odsprzedać
@Scutacarus przy aktualnym systemie lustrzanki mam podobnie że cena obiektywu czy akcesorium nie jest tragiczna, ale przechodząc na pełną klatkę i w dodatku na bezlusterkowca ceny windują strasznie, bez 2000zł za obiektyw nie ma co podchodzić, ale też mam taką myśl że jak coś pójdzie nie tak zawsze mogę coś odsprzedać i za szybko na wartości nie straci ( ͡° ͜ʖ ͡°)