Wpis z mikrobloga

@fajnypierozek: No to też wynika z wyludnienia tamtych rejonów. Ogólnie całe wschodnie Niemcy mają z tym problem, ludzie powyjeżdżali na zachód i większość miast na wschodzie ma za dużo mieszkań. Gorlitz miało w 1988 78 tysięcy mieszkańców, a dziś ma koło 55 tysięcy. W zachodnich Niemczech gdzie jest dużo lepiej z pracą takich fajnych ofert na mieszkania nie znajdziesz
  • Odpowiedz
@szwedes to spójrz na Lipsk. Miasto 600tys mieszkańców jak Gdańsk. Pracy bardzo dużo. Kawalerki że wszystkimi opłatami 280€-350€, a w Gdańsku ok. 2000zł.
  • Odpowiedz
@saser91: Lipsk jest spoko, ale na pewno nie jest to 3-4. najatrakcyjniejsze miasto w Niemczech jak Gdańsk w Polsce, gdzie dodatkowo ceny windują turyści. Ogólnie co do tego, że w Niemczech jest lepszy stosunek zarobków do cen, to nie mam wątpliwości. Ale z tym, że jest taniej niż w Polsce, to się nie zgodzę (o ile będziemy porównywać podobnie drogie miasta)
  • Odpowiedz
@szwedes to wszystko zależy jak na to patrzeć i jakie aspekty brać pod uwagę. Jeśli rynek pracy i ludność jako podstawowe to Lipsk wypadnie lepiej od gda. Jeśli weźmiemy top 5 najbogatszych/najatrakcyjniejszych miast z dwóch państw i zestawimy je ze sobą to okaże się, że będziemy porównywać gda do innego niemieckiego miasta i gda będzie dużo tańszy i prawdopodobnie mniej atrakcyjny pod względem kulturowo rozrywkowym.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja mieszkam w MVpommern 100 km od Szcz i za prawie 70m place 570e ale w tym mam miejsce parkingowe pod domem i piwnice. Fakt 4 piętro bez windy ale idzie przeżyć.
  • Odpowiedz