Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko214
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

229

Było już oszustwo na wnuczka i BLIK. Teraz DPD

Było już oszustwo na wnuczka i BLIK. Teraz DPD

Przestępcy szukają kolejnych sposobów, aby wejść w posiadanie danych, a co za tym idzie pieniędzy swoich ofiar. Tym razem sposobem na uśpienie czujności stała się firma kurierska DPD. Oszuści wysyłają SMS-y z linkiem licząc na to, że użytkownicy smartfonów bezrefleksyjnie najpierw klikną w link, a n

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.04.2026, 05:44:54
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    wykop
  • #
    oszukujo
  • #
    afera
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (50)

najlepsze

boze
boze
boze
22.04.2026, 20:36:33 via Wykop
  • 91
Tylko dziwne jest to, że taki sms mi przyszedł akurat kilka godzin po tym jak skorzystałem z usługi zamówienia z kurierem dpd. Pierwszy raz od roku i dokładnie wtedy przyszła mi taka podrobiona wiadomość.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpokojnyLudzik
SpokojnyLudzik
22.04.2026, 20:48:54 via Wykop
  • 74
@boze: Pewnie ktoś kto pracuje w DPD to rozsyła.
  • Odpowiedz
xplode11
xplode11
23.04.2026, 00:38:26 via Wykop
  • 19
@boze: Miałem to samo od inpostu prawie się nabrałem... godzinę przed tym jak realnie kurier włożył paczkę do paczkomatu dostałem że brakuje jakieś opłaty w wysokosci 1,18zl czy coś podobnego... strasznie dziwne to było prawdopodobnie ci od Temu leakuja.
  • Odpowiedz
zwykly_szarak
zwykly_szarak
23.04.2026, 03:11:34 via Wykop
  • 51
Mocno polecam podejście "mam wylane", zarówno z banku, urzędu, od kuriera itd.,"mam to w dupie, nic nie podaję, nic nie uzupełniam, nie klikam, proszę wysłać list polecony, dziękuję, do widzenia"

Bank mi już kilka lat wysyła maile, że trzeba coś uzupełnić w danych, ale co mnie to obchodzi? Jak to jest takie ważne to niech wyślą list polecony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trelik
Trelik
23.04.2026, 04:41:21 via Wykop
  • 1
@zwykly_szarak: pewnie żeby regulamin zaakceptować :)
  • Odpowiedz
miken1200
miken1200
miken1200
24.04.2026, 08:31:16 via Wykop
  • 0
łał ale z ciebie rebel XD


@guilmonn: po prostu nie korzystam z ich usług - mam tam darmową kartę kredytową, która leży w szafie. Więc zwyczajnie nie chce mi się nawet zalogować. Jak mnie zablokują nic nie stracę - korzystam aktywnie z innych banków. Natomiast śmieszy mnie to, ile czasu już tak straszą.
  • Odpowiedz
SepulkoZnawca
SepulkoZnawca
22.04.2026, 21:12:34 via iOS
  • 25
Przecież to już od dawna funkcjonuje.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

okzegaroski
okzegaroski
22.04.2026, 20:59:15 via Android
  • 10
Ja już od dawna dostaję takie SMS podające się za in Post, że paczka nie może być dostarczona, bo wymaga opłacenia albo uzupełnienia danych.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adenrno
adenrno
23.04.2026, 01:11:33 via Wykop
  • 9
Oszustwa na blik nie "były" a nadal są, stanowią 99% oszustw w Polsce. W każdej chwili można wyeliminować prawie wszystkie z nich, wystarczyłyby dwa proste zabezpieczenia:
- weryfikować raz w miesiącu, czy numer telefonu do przyjmowania "blików na telefon" wciąż działa i używa go rzeczywiście telefon z appką bankową
- weryfikować, czy osoba używająca kodu blik to ta sama osoba, do której należy konto, a więc położenie telefonu z appką bankową musi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Plp_
Plp_
Plp_
23.04.2026, 02:09:48 via Wykop
  • 12
położenie telefonu z appką bankową musi być zbliżone do lokalizacji bankomatu (paczkomaty już to robią u siebie), albo adres IP czy choćby miasto osoby płacącej kodem internecie musi się zgadzać z tym wykrytym przez appkę banku


@adenrno: zwykły, darmowy spoofer GPS ze sklepu googla i możesz sobie zmieniać lokalizację telefonu pinezką na mapie świata. To samo z IP. Najlepsze są takie zabezpieczenia, które normalnym ludziom utrudniają życie, a złodziej tylko
  • Odpowiedz
na_ulicy_maslo_trzaslo
na_ulicy_maslo_trzaslo
23.04.2026, 05:03:45 via Android
  • 5
@adenrno: oszustwo na blika polega na podaniu kodu blik, a nie jest to przelew na telefon blik.
  • Odpowiedz
komuchy
komuchy
komuchy
23.04.2026, 11:36:08 via Wykop
  • 2
Ale jak to?
Przecież muszę zarejestrować kartę.
A i odciski palców jak jakiemuś przestępcy mi pobrali gdy zmusili mnie do wymiany dowodu osobistego.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oOriana
oOriana
23.04.2026, 06:30:01 via Wykop
  • 2
Lepiej niż żeby biegali z nożami po ulicach.
Jest tego tyle że ktoś wpływowy musi na tym zarabiać.

Mimo znanych sposobów, ludzie nadal będą się nabierać. Nigdy to nie minie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzynek
krzynek
23.04.2026, 05:50:32 via Android
  • 2
To ja z fedexu dostalem, niczego nie zamawiałem wiec byłem zdziwiony takim smsem. Paczka oczywiście nigdy nie przyszła.
krzynek - To ja z fedexu dostalem, niczego nie zamawiałem wiec byłem zdziwiony takim ...

źródło: Screenshot_2026-04-23-07-49-26-176_com.google.android.apps.messaging

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Domingo-Jachas
Domingo-Jachas
23.04.2026, 07:23:50 via Wykop
  • 1
@krzynek: paczka nie przyszła bo nie zmieniłeś harmonogramu ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
na_ulicy_maslo_trzaslo
na_ulicy_maslo_trzaslo
23.04.2026, 09:11:19 via Wykop
  • 4
@krzynek: a może ktoś pomylił się we wpisywaniu numeru telefonu.
  • Odpowiedz
wOczekiwaniuNaOdzyskMojegoKonta
wOczekiwaniuNaOdzyskMojegoKonta
wOczekiwaniuNaOdzyskMojegoKonta
22.04.2026, 21:28:19 via Android
  • 2
Na dod ma z 5 lat walek
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zabbii
zabbii
23.04.2026, 10:32:10 via Wykop
  • 1
U mnie najwięcej takiego dziwnego gówna przychodzi z kierunku OLX. Dziwne linki, autoryzacje, aktywacje konta, nigeryjscy księciunie i takie tam.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3163
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3087
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3032
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2613
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2336
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking