Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko183
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

879

Lidl i system kaucyjny w praktyce

Lidl i system kaucyjny w praktyce

Napój kupiony w Lidlu, maszyna Lidla - zwrot kaucji w praktyce. #okradajo

blaazeej
blaazeej
blaazeej
z
wykop.pl
dodany: 22.04.2026, 18:26:31
  • #
    lidl
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    kaucja
  • #
    ekologia
  • #
    smieci
  • 248
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napój kupiony w Lidlu, maszyna Lidla - zwrot kaucji w praktyce. 

Sprawdzajcie na bieżąco, ja zorientowałem się przy którejś butelce tego typu. 

Treści powiązane (2)

Każdy kto neguje system to ruska onuca wg rządu
xmas78
z gov.pl
  • 152
plastikową butelkę wyrzuca się tak w Szwajcarii, szybko i bez kaucji
szwajcarski-szlak
z youtube.com
  • 17

Komentarze (248)

najlepsze

yy4Olo
yy4Olo
yy4Olo
22.04.2026, 18:44:58 via Wykop
  • 414
To nie pierwszy przypadek, że te maszyny kradną, i niszczą dowody.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xmas78
xmas78
23.04.2026, 05:03:50 via Wykop
  • 151
@yy4Olo: wedle rządzących malkontenci
to ruskie onuce i szerzymy dezinformacje..
https://www.gov.pl/web/klimat/uwaga-na-falszywe-informacje-na-temat-systemu-kaucyjnego
  • Odpowiedz
jednorazowka
jednorazowka
23.04.2026, 05:33:53 via Wykop
  • 67
@xmas78: Gawkowski by to cenzurował i za "dezinformacje" wsadzał do pierdla, ale Nawrocki zawetował.
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
22.04.2026, 18:53:36 via Wykop
  • 336
Już ten sam system jest wystarczającym powodem do wywalenia z Polski błaznów z popisu.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
22.04.2026, 22:37:28 via Wykop
  • 64
@FrostlyMostly: banda pierwszych lepszych żuli spod monopola będzie lepsza :)
  • Odpowiedz
Altar
Altar
22.04.2026, 23:00:58 via Wykop
  • 23
@FrostlyMostly: Pewnie patelniarzami :)
  • Odpowiedz
pszekotcur
pszekotcur
22.04.2026, 20:08:24 via Wykop
  • 251
a czy jak klient podmieni metkę z kodem i np. zamiast 50gr. zapłaci 10, to jest za to do 8 lat więzienia?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

roman999
roman999
roman999
22.04.2026, 22:27:29 via Wykop
  • 159
@pszekotcur: Tak, niedługo dożywocie dla plebsu,a korporacja może oszukiwać.
  • Odpowiedz
projektant_doktorant
projektant_doktorant
23.04.2026, 06:06:50 via Wykop
  • 39
@pszekotcur: Tak, a co? W przypadku podmianki przesłanka jest o celowości tego działania, w przypadku automatu - "błąd" XD Witamy w Polsce :)
  • Odpowiedz
pytlar
pytlar
22.04.2026, 20:23:12 via Wykop
  • 179
o , to myslałem, ze to tylko w moim okolicznym lidlu, ta ich maszynka uznaje 1/4 zwrotnych butelek za bezzwrotne. Dziennie przeklada sie to pewnie na całkiem sensowne pieniadze. A ze dowody znikaja , nie bedziesz sie o 1 czy 2 zł sprzeczal, a jak nawet to co?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donCorleone
donCorleone
donCorleone
23.04.2026, 05:27:53 via Wykop
  • 12
@pytlar: trzeba dawać kodem do góry. Ale i tak kradnie co którąś butelkę.
  • Odpowiedz
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
23.04.2026, 07:27:04 via Wykop
  • 18
, to myslałem, ze to tylko w moim okolicznym lidlu, ta ich maszynka uznaje 1/4 zwrotnych butelek za bezzwrotne. Dziennie przeklada sie to pewnie na całkiem sensowne pieniadze. A ze dowody znikaja , nie bedziesz sie o 1 czy 2 zł sprzeczal, a jak nawet to co?


@pytlar: tak r00chają ludzi w Polsce od lat, ale jak ktoś o tym powie, również na wykopie, to jest wyzywany od szurów. Tak
  • Odpowiedz
JaktologinniepoprawnyWTF
JaktologinniepoprawnyWTF
23.04.2026, 02:00:16 via Wykop
  • 172
Skoro sklep może wezwać policję do z-------j kajzerki to do z-------j kaucji też chyba można.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
23.04.2026, 04:38:46 via Wykop
  • 77
@JaktologinniepoprawnyWTF: no można, tylko policja zrobi notatkę w takiej sytuacji a nie pojedzie aresztować prezesa Lidla
  • Odpowiedz
isiaczek
isiaczek
isiaczek
23.04.2026, 05:07:40 via Wykop
  • 25
@ArnoldZboczek: ciekawe co BSW by odpowiedziało bo w sumie to zaniechanie działań, za oszustwo jest do 8lat więc mieli by w statystyce co trzeba....
  • Odpowiedz
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
22.04.2026, 20:01:47 via Wykop
  • 135
Prywatna grupa Schwarze gruppe dziękuje obywatelom Polski
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chlopaki_z_dzialeczek
Chlopaki_z_dzialeczek
23.04.2026, 06:54:04 via Wykop
  • 23
@fiaslnfilrangve: dziękujemy również lobbystą z REKOPOL którzy dzielnie walczą i walczyli o system kaucyjny - https://rekopol.pl/dla-akcjonariuszy/
Produkty wszystkich ich akcjonariuszy omijam szerokim łukiem. TFUUUU!!!!! KORPO ZMOWY
  • Odpowiedz
Wykopowicz_Maciej
Wykopowicz_Maciej
22.04.2026, 23:38:54 via Android
  • 134
Miałem podobną sytuację. Wszystkie butelki ze znaczkiem kaucji. Wkładałem je kodem do góry, ale z jakiegoś powodu jedna zaliczona jako 10gr. Po zgłoszeniu obsłudze odzyskałem różnicę, ale stój jak debil po 40gr...

Takie 40gr na osobę to niby nic, ale przy populacji naszego kraju, tracimy na prawdę dużo pieniędzy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomilipin
tomilipin
tomilipin
23.04.2026, 04:54:57 via Android
  • 21
na prawdę


@Wykopowicz_Maciej: naprawdę
  • Odpowiedz
isiaczek
isiaczek
isiaczek
23.04.2026, 05:05:43 via Wykop
  • 26
@Wykopowicz_Maciej: tu należy na policje zgłaszać oszustwo tak samo jak oni przy kasach gdy ktoś coś źle wyklika....
  • Odpowiedz

malkontent
malkontent
22.04.2026, 23:00:28 via Android
  • 72
O wy bezczelni putinowscy dezinformatorzy. Super system bulwo, a kto twierdzi inaczej to zdrajca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fankyRoger
fankyRoger
22.04.2026, 21:07:09 via Wykop
  • 67
Jako, że nikt łącznie ze mna nie idzie na wiejską protestować przeciwko temu gównu, ryć chodników rzucać koktajle, wynosić na taczkach polityków... postanowiłem nie kupować wody gazowanej i pije kranówke. Kto ma problem z kranówką to se kupuje 5L na to kaucji nie ma. I tak protestuje sobie. Wiem też, że gdyby wiekszość (już nie mówie, że wszyscy) przestała kupować te zgrzewki to jakoś rynek wymyśliłby obejście tego gówna ale no. Największym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
22.04.2026, 22:11:06 via Android
  • 16
@fankyRoger No bo takie rzeczy powinny być oprotestowane w momencie kiedy chcieliby je przegłosować. Zazwyczaj po fakcie jest ciężko cofnąć.

Jedyny wyjątek jaki dało się zauważyć to durny zakaz fotografowania który wszedł niedawno w życie a potem szybko go poprawili (usuwając praktycznie wszystko co się pod niego łapało).
  • Odpowiedz
Krupier
Krupier
23.04.2026, 05:12:33 via Wykop
  • 69
Wiem też, że gdyby wiekszość (już nie mówie, że wszyscy) przestała kupować te zgrzewki to jakoś rynek wymyśliłby obejście tego gówna ale no.


@fankyRoger: już wymyślił - butelki 3,001 l. To się politycy zesrali, a jeden były radny ganiał po marketach i naklejał naklejki. XD
Krupier - >Wiem też, że gdyby wiekszość (już nie mówie, że wszyscy) przestała kupować...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
wypokowy_expert
wypokowy_expert
wypokowy_expert
22.04.2026, 19:22:12 via Wykop
  • 66
Pierwsza zasada nie oddawać butelek kaucyjnych w lidlu, tam można zanosić tylko śmieci bez kaucji.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

troloking
troloking
23.04.2026, 04:57:07 via Wykop
  • 28
@Imagination: Nosić do biedronki xD
  • Odpowiedz
MaszynaTrurla
MaszynaTrurla
23.04.2026, 05:20:48 via Wykop
  • 29
@Imagination: Musi przyjąć wszystkie, które mają znaczek kaucji. Nawet marki własne innych sieci.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3171
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3098
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3108
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3047
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2623
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #biedronka
  • #zakupy
  • #heheszki
  • #polska
  • #piwo
  • #kaufland
  • #jedzenie
  • #parkside
  • #pytanie
  • #promocje
  • #dino
  • #kiciochpyta
  • #zalesie
  • #aldi
  • #afera

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking