Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko136
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1865

Żyje bez bieżącej wody, a gmina chce odebrać mu prawo do studni

Żyje bez bieżącej wody, a gmina chce odebrać mu prawo do studni

Po pożarze domu Adam Z. mieszka w Kasinie Wielkiej w kontenerze, bez bieżącej wody. Każdego dnia nosi ją ze studni, z której korzystał przez całe życie. Teraz gmina Mszana Dolna próbuje podważyć jego prawo do tej studni, a Wójt jednocześnie chwali się zakupem nieruchomości za 5 milionów złotych.

pawloka1
pawloka1
pawloka1
z
medium.com
dodany: 22.04.2026, 18:27:05
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    bieda
  • #
    patologia
  • #
    samorzady
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (10)

Wójt kupił za gminne pieniądze AI aby generować filmy ośmieszające radnych
pawloka1
z wykop.pl
  • 213
Finał głośnej transakcji. Ile zapłaciła gmina?
pawloka1
z limanowa.in
  • 96

Komentarze (184)

najlepsze

pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
22.04.2026, 18:29:03 via Wykop
  • 573
Pomóżcie nagłośnić tę sprawę — to się w głowie nie mieści, że takie sytuacje mają miejsce w XXI wieku.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
22.04.2026, 20:05:22 via Wykop
  • 145
@pawloka1: Tak nie mieści mi się że ktoś może przjąć czyjąś działkę mówiąc "ja to żem z niej wodę brał od dziada pradziada"
Brał to brał, i nagle się skończyło, niech sobie swoją wykopie.
Ma konsekwencje głosowania przez całe życie na g---o władzę.
  • Odpowiedz
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
22.04.2026, 20:48:08 via Wykop
  • 65
@pawloka1: ale nie na swojej działce. Jak była umowa - chwała mu, jak nie to niech ma pretensje do boga wszechmogącego albo dochodzi swoich praw. Ale kierwa co ma studnia do z-----------a komuś działki?
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
22.04.2026, 19:01:05 via Wykop
  • 247
Foty z aktem notarialnym na Insta. Wójt chwali się, że wywalił w błoto 5 milionów złotych z publicznych pieniędzy, kupując w innym mieście rudery do generalnego remontu. A żeby podłączyć mieszkańcowi gminy bieżącą wodę — środków już BRAK.
pawloka1 - Foty z aktem notarialnym na Insta. Wójt chwali się, że wywalił w błoto 5 m...

źródło: 34e047e13be20d198a52fa8fc555f088

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wesolymaluch
wesolymaluch
wesolymaluch
22.04.2026, 19:36:59 via Wykop
  • 19
@pawloka1: wybicie studni taniej by wyszło pewnie
  • Odpowiedz
ZarazSieRozkreci
ZarazSieRozkreci
22.04.2026, 19:59:30 via Wykop
  • 22
@pawloka1: To zdjęcie z Opola? Wygląda jak kabaret...
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
22.04.2026, 18:45:02 via Wykop
  • 192
Widać z kim sympatyzuje wójt tej gminy
pawloka1 - Widać z kim sympatyzuje wójt tej gminy

źródło: 53aae2c79721f0c21079691408a2630d

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jozek99
jozek99
jozek99
22.04.2026, 18:48:49 via Wykop
  • 8
@pawloka1: z POPiS?
  • Odpowiedz
Gymasturbator
Gymasturbator
22.04.2026, 19:54:51 via Wykop
  • 122
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
neo78
neo78
22.04.2026, 19:21:05 via Wykop
  • 125
Czyli problem jest w tym ze chcą go wysiedlić bo działka nie była jego... a on walczy o zasiedzenie. Na swojej działce studnia to nie problem, wystarczy mieć prąd.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

remul
remul
22.04.2026, 19:47:26 via Wykop
  • 36
@neo78: Nawet nie wiemy czy chodzi o wysiedlenie go.

Gmina próbuje odebrać mu prawo zasiedzenie tej niewielkiej nieruchomości i obciążyć go kosztami procesu.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o to że studnia z której korzysta nie jest na jego działce. Czy jego kontener też na niej stoi - w sumie nie wiemy.

Wydaje mi się że mamy tu po prostu przykład osoby schorowanej, niezaradnej życiowo. W czasach gdzie prosty hydrofor można kupić za
  • Odpowiedz
remul
remul
22.04.2026, 20:01:19 via Wykop
  • 45
@neo78: jeśli dom spłonął to mogło też przyłącze powietrzne polecieć w diabły. Ale jeśli jest mowa że "rodzina korzystała z niej od lat" to znaczy że z tymi wiadrami to chyba od zawsze ganiali.
Pachnie mi to typową niezaradnością i biedą. Brak pracy, brak perspektyw. Stan prawny działki nieuregulowany przez lata.
Pytanie kto ma tu pomóc.
Gmina mogłaby mu zasponsorować nową studnię, na jego terenie i wtedy działka ze studnia
  • Odpowiedz
zapomnialemhaslo
zapomnialemhaslo
zapomnialemhaslo
22.04.2026, 19:50:52 via Wykop
  • 94
Jest schorowany i nie ma nawet prawa do zasiłku.


a dlaczego nie ma prawa do zasiłku? ubezpieczony nie był?

Gmina próbuje odebrać mu prawo zasiedzenie tej niewielkiej nieruchomości i obciążyć go kosztami procesu — SKANDAL!


no skandal, że mu nie chcą dać nieruchomości za darmo, kto to widział
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qusqui21
qusqui21
22.04.2026, 20:17:00 via Wykop
  • 15
a dlaczego nie ma prawa do zasiłku? ubezpieczony nie był?


@zapomnialemhaslo: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_bezradno%C5%9B%C4%87
  • Odpowiedz
fonderal
fonderal
fonderal
22.04.2026, 20:53:56 via Wykop
  • 19
@pasta_alla_carbonara: po 20 czy 30 latach zasiedzenie nie należy się z urzędu, żeby się powiodło trzeba spełnić dość konkretne warunki. Np. władać nieruchomością jak właściciel, płacić podatki od nieruchomości itd. Zbiera się kwity, idzie do sądu, a ten orzeka czy zasiedzenie się należy czy nie.
Jeśli w czasie tych 20 czy 30 lat prawowity właściciel upominał się o swoją własność i np. nakazywał opuszczenie działki, zasiedzenie raczej nie będzie możliwe, bo
  • Odpowiedz
ZostaneMistrzem
ZostaneMistrzem
22.04.2026, 20:33:19 via Wykop
  • 67
Piękna historia. Na pewno warto nagłośnić - szybciej pomoc dla tego Pana się znajdzie. Ale:
- na jakiej podstawie gmina ma podłączyć komuś wodę? I to jeszcze na nie jego działkę?
- jak wam żule albo imigranci zamieszkają obok domu w kontenerze to też będziecie gonić wójta na wykopie aby im wodę z waszych podatków podłączył?
- jak wam dziko obozowisko obok chaty postawią to też będzie super?
- a jak to będzie wasza działka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZostaneMistrzem
ZostaneMistrzem
22.04.2026, 21:57:17 via Wykop
  • 22
gratuluje człowieczeństwa


@kaka113: Założyłeś już zbiórkę na tych ludzi? Pomogłeś im coś? Czy mam Tobie pogratulować człowieczeństwa?

potrzebują pomocy, a nie dokładania takiego jak robi Gmina.

@kaka113: Czyli
  • Odpowiedz
paww
paww
23.04.2026, 10:39:18 via Android
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0
5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0
5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0
22.04.2026, 20:01:04 via Wykop
  • 31
Zakop. To że "korzystał całe życie" nie daje mu żadnych praw do tej działki. To trochę jakby ktoś wkręcił złodziejkę do światła na klatce schodowej i robił aferę że przecież od lat tak ciągnie prąd i jakim prawem chcą mu to "odebrać".
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kaczorra
Kaczorra
23.04.2026, 15:15:31 via Android
  • 4
@mstasiek: ale zasiedzenie jest skuteczne dla nieruchomości, na której się mieszka. Jeśli on mieszkał obok, a z tej tylko brał wodę, to zasiedzenie nie przysługuje.
  • Odpowiedz
SarahC
SarahC
24.04.2026, 19:04:41 via Wykop
  • 0
@mstasiek: Żeby mieć zasiedzenie to musisz dbać o tą działkę czy tam domostwo potem udowodnić przed sądem że miałeś np 30 lat wydatków związanych z działką i stąd też traktujesz jak swoje. W praktyce bardzo rzadko osiągalne - musiałbyś trafić na właściciela który wyjechał, nie ma dzieci do spadku i nie wraca z zagranicy przez dekady ani nie interesuje się posiadłością.
  • Odpowiedz
kudlaty1992
kudlaty1992
23.04.2026, 06:20:40 via Wykop
  • 20
Czekajcie czekajcie. Jakis menel mieszkajacy w baraku probuje zasiedziec cudza nieruchomosc, a wedlug was to Gmina jest zla? Wy jestescie powazni? xD przeczytajcie artykul jeszcze raz powoli i spokojnie. Dlaczego jak on jest chory nie ma prawa do zasilku? Wy widzicie ilosc bledow jezykowych w tym gowno artykule na gowno stronie? xD

Gmina próbuje odebrać mu prawo zasiedzenie tej niewielkiej nieruchomości (...)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

duszan_z_kapitana_dupy
duszan_z_kapitana_dupy
23.04.2026, 10:59:37 via Wykop
  • 3
@kudlaty1992: najlepsze że jakby taka sama historia została opisana inaczej, to reakcja była by inna "dajesz mirek, jedziesz z pasożytami", ale ckliwy tytuł to płaczemy nad losem biednego pana chlip chlip xD ale to wykop, tu użytkownicy nie dadzą sobie wcisnąć byle ciemnoty
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
23.04.2026, 16:08:10 via Wykop
  • 1
@kudlaty1992: A to g---o portal i wychodki, które nie czytają artykułów, a swoje komentarze opierają ma zmanipulowanym nagłówku. Miras pierwszy raz na wykopie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
22.04.2026, 18:54:43 via Wykop
  • 18
pawloka1

źródło: 41e0d854-f219-4b1e-aec7-731f7a3bf7a7

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

solidna-opinia-polityczna
solidna-opinia-polityczna
solidna-opinia-polityczna
23.04.2026, 04:20:47 via Wykop
  • 13
solidna-opinia-polityczna

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

leesiuu
leesiuu
23.04.2026, 07:57:34 via Wykop
  • 3
@solidna-opinia-polityczna: w dodatku John AI XD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4472
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3254
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2057
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2034
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1908
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #heheszki
  • #wykop
  • #nikogo
  • #moderacjacontent
  • #4konserwy
  • #kpo
  • #prawo
  • #oszukujo
  • #januszebiznesu
  • #pieniadze
  • #wydarzenia
  • #wykopefekt
  • #ciekawostki
  • #wykopgate20

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking