@James2000: Konkurencji robi się co raz więcej. Otomoto i Allegro same sobie tą konkurencję zmotywowały. Firma sprzedająca części samochodowe płaci po ponad 3,5 tys zł na miesiąc za prowizje. Zaczęła się fala odejść od tej platformy na rzecz innych przy użyciu Baselinkera - i teraz największa beka: Baselinker zaczął podnosić ceny i też ludzie mają tego dość ludzie i powstają alternatywy :D Wolny rynek na szczęście tylko wieczny b----l i
polecam autoplac spytacie - a co to za gowno ? XD uslyszalem ta reklame bo jest w yanosiku darmowym wystawilem auto i po 3 tyg auta nie bylo, koszt 0zl jakbym musial je trzymac powyzej miesiaca to chyab 15 czy 25zl nie pamietam i w sumie jak teraz szukam auta to tam tez widze w 90% to co na olx/otomoto plus kilka takich ktorych nie ma drogich portalach
@deni28s: z tym 90% to ciut przesadziłeś. Kibicuję im jak najbardziej, ale tam nie ma nawet 10% aut tych co na OLX i otomoto. Szukając konkretnych modeli wyskakuje mi 30-40, a tam 4. Fakt, czasami można coś trafić co nie pojawiło się na dużo za drogich stronach
@deni28s: @siwy01: Sprawdziłem konkretne wyszukiwanie dwóch modeli Renault (oba łącznie), z różnicą 5 km zasięgu na niekorzyść OLX (bo mają inne zakresy). Autoplac: 4, OLX: 7 wyników. Not good, not terrible.
Ceny ogłoszeń to jedna patologia. Drugą jest kompletny brak weryfikacji ogłoszeń. Przecież na tych portalach jest jeden wielki śmietnik, m.in. notoryczne ukrywanie VINu, czy masa ogłoszeń samochodów widmo zza oceanu za atrakcyjne ceny, a po wejściu w ogłoszenie - "sprowadzimy ci taki samochód POD DOM" xD Mam nadzieję, że ludzie zaczną szukać innych alternatyw dla Otomoto i Olx, bo to co się tam wyprawia to jakiś b----l.
@kowalzmetina: a czy myślisz że robiąc portal i mając niższe ceny jesteś w stanie nie mieć tego burdelu? jesteś w stanie utrzymać portal i jakaś moderację? Chciałbym zrobić alternatywę, ale jak przeanalizowałem koszta utrzymania takiego serwisu to obecna opłata jest śmiesznie niska.
@kowalzmetina: Tak, ogólnie dla mnie sporowadzacze aut to patologia takich serwisów. To samo na FB pokazują auto sprowadzone ale ceny nie powiedzą tylko na Priv a na priv to ci jedynie mogą zaproponować sprowadzenie innego a nie podają ceny. Do tego mają widełki daty produkcji auta. Chcesz auto z 2010 za 40k pod dom to takiego ci nie sprowadzą bo przecież dla nich to żaden interes. A dla mnie żaden
Trochę zastanawia, że choć internet rozwinął się tak mocno przez 30 lat, to jednak rozwiązania działającego zupełnie bezpłatnie jakoś analogicznie choćby do torrentów brakuje w tej przestrzeni. Tzn. wiem, że istnieje wiele darmowych platform, ale jakoś ludzie nie potrafią skupić się wokół takiego rozwiązania, które byłoby zupełnie niezależne, bezpłatne i nie posiadało właściciela.
@balrog84: bo tutaj problem jest z użytkownikami. Od razu trafiliby się tacy co oszukują i potem larum na właściciela że nie sprawdza ludzi. A to jest bardzo czasochłonne zadanie.
@balrog84: bo internet działa na zasadzie dodatniego sprzężenia zwrotnego: - masz dużo klientów -> jesteś bardziej znany -> masz jeszcze więcej klientów i w drugą stronę tak samo, na wielu rynkach jest jakaś regulacja że jak odjeżdżasz z cenami to klienci płyną do konkurencji a w necie, sofcie zauważ że jest 1 gracz i długo długo nic
A myślałeś że dlaczego pozwalają aby w ogóle istniały ulepy bez vin+rejestracja+data 1 rejestracji wisiały jako większość, skoro można by to wymusić? Oni mają gdzieś czy rozsypiesz się za pierwszym zakrętem ze swoją perełką. Ważne że ogłoszenie opłacone.
@James2000: O, już mamy moderatora z otomoto. To teraz wróć do reszty sobie podobnych i wytłumacz im że vin powinien być PRAWDZIWY, dwa wymuście datę rejestracji oraz samą rejestrację. Ponieważ wszyscy wiemy że są to 3 dane wymagane do szybkiej DARMOWEJ weryfikacji na państwowym portalu. Ale przecież macie umowę z carfax czy innymi za raporty z dosłownie NICZYM za stówkę sztuka. A, do tego zmieńcie 'powypadkowe' na 'pokolizyjne' bo regularnie
OLX group to właściciel, a to to samo co otoDom.pl - chamskie ceny od kilku lat zrobili. To usługa cyfrowa, gotowy system. Niech nie pie... o kosztach i inflacji. Po prostu są PAZERNI. To samo co OLX. Tam widzę że za rzecz w cenie 2 piw w finalnym podliczeniu dla klienta jest 40% haraczu dla nich. Chore! Albo mam ogłoszenie za 10 PLN, proponują mi jakieś pakiety reklamowe za 20 zł? Poj...ło
@rotaredom: i tak to właśnie wygląda, ja sobie sprzedaję ubrania/książki na olx i nagle prawie 50 ogłoszeń wrzucili mi do nieopłaconych, co parę dni wysyłają mi maila że znowu zakończyli jakieś moje ogłoszenia (wszystko wisiało na sprzedaż przez ponad rok i jakoś wcześniej im nic nie przeszkadzało XD)
Jeszcze gdyby była jakaś gwarancja, że sprzedasz auto ale nie, nie dość że obecnie auto sprzedaje się ciężko (niektóre ogłoszenia, które śledzę to sprzedają się kilka miesięcy) to jeszcze są takie bzdury w wystawianiu że jak masz JDG i auto w działalności z fakturą VAT to w ogóle nie masz opcji "faktura VAT" do zaznaczenia przez co nie pojawisz się na liście wyników jak ktoś wyfiltruje "faktura VAT" xD Trzeba założyć konto
@szuwarek: 2-3 tygodnie to jak masz dość specyficzny model. Jak szukasz czegoś co dowiezie cię z punktu A do punktu B jak najniższym kosztem to takie auta schodzą w 2-3 dni.
Komentarze (262)
najlepsze
https://www.mobile.de/magazin/artikel/gebrauchtwagenverkauf-auto-inserieren-13368
i tak właśnie - ja w listopadze wystawiając tam auto nie zapłaciłem nic...
źródło: wesghrtewsdafgr
Pobierzspytacie - a co to za gowno ? XD
uslyszalem ta reklame bo jest w yanosiku darmowym
wystawilem auto i po 3 tyg auta nie bylo, koszt 0zl
jakbym musial je trzymac powyzej miesiaca to chyab 15 czy 25zl nie pamietam
i w sumie jak teraz szukam auta to tam tez widze w 90% to co na olx/otomoto plus kilka takich ktorych nie ma drogich portalach
Stworzyłem konkurencję dla otomoto
- masz dużo klientów -> jesteś bardziej znany -> masz jeszcze więcej klientów
i w drugą stronę tak samo, na wielu rynkach jest jakaś regulacja że jak odjeżdżasz z cenami to klienci płyną do konkurencji a w necie, sofcie zauważ że jest 1 gracz i długo długo nic
Oni mają gdzieś czy rozsypiesz się za pierwszym zakrętem ze swoją perełką. Ważne że ogłoszenie opłacone.
A, do tego zmieńcie 'powypadkowe' na 'pokolizyjne' bo regularnie
Stworzyłem konkurencję dla otomoto
Stworzyłem konkurencję dla otomoto
Stworzyłem konkurencję dla otomoto