Wpis z mikrobloga

@Andczej: dobrze ze napisałeś słowo „spam”, jak często czytasz spamy? bo ja na temat covida przestałem całkowicie, ileż można? dwa lata to 2macz, gadałem z babka w biurze, ogarnia wycieczki jest kompetentna osoba (tak myślałem) wiec zaufałem, mój błąd, teraz szukam pomocy, może komuś w jakiś sposób udało się ominąć, a twój komentarz raczej w niczym nie pomaga, jest właśnie jak taki spam, dla którego zrobiłem wyjątek i go przeczytałem
z ciekawości zapytam, orientuje się ktoś jak sanepid patrzy na testy zrobione w prywatnej klinice? np jakbym dostarczył im test sprzed 3 miesięcy z wynikiem pozytywnym
@borejo: Zasady kwarantanny znoszące zwolnienie po PCR zmieniły się jakoś w połowie czerwca, akurat sam wtedy byłem na wakacjach w Egipcie jak to wprowadzili.

Więc ta babka albo jest kompletna idiotką jeśli o tym nie wiedziala w co wątpię bo przecież minęło już trochę czasu i nawet w ofertach hoteli biura wrzucają info na ten temat, a sprzedawcy są ciągle informowani o nowych zasadach, albo w co bardziej wierzę - jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@borejo: A dzwoniłeś do sanepidu? Jak wracałem z zagranicy to wystarczyło zrobić test na lotnisku. Formalnie dostawało się kwarantannę, ale po wprowadzeniu wyniku do systemu, kwarantanna była znoszona automatycznie. Coś się zmieniło od euro?
Zasady kwarantanny znoszące zwolnienie po PCR zmieniły się jakoś w połowie czerwca, akurat sam wtedy byłem na wakacjach w Egipcie jak to wprowadzili.


@Andczej: co ty gadasz jak w sierpniu byłam i dalej były te zasady.
@Andczej: nie ma, po prostu nie pomyślałam, że te zasady są różne poza Europą. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Co jest kolejnym debilizmem bo wystarczyłoby zrobić ludziom test po tej stronie, jak się nie ufa krajom jak Egipt itp.
@Andczej: przecież to i tak niemożliwe do ogarnięcia. Ludzie musieliby się nie ruszać wszyscy przez jakiś miesiąc żeby to zabić. A nowe warianty i tak będą się pojawiać. Mogą zmutować i w Polsce. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@borejo Zadzwoń do sanepidu mój znajomy miał to samo wyszedł mi negatywny wynik i za godzinę przyszedł SMS o kwarantannie, zadzwonił i okazało się że ten SMS to przez pomyłkę...
@borejo: tylko wynik pozytywny wpisany do systemu traktuje Cie jako ozdrowienca do 6 miesiecy wstecz, prywatne kliniki tez maja obowiazek wpisania wyniku do systemu, chyba ze mowisz o teście z biedronki. Druga opcja to pozytywny wynik zrobiony w innym kraju, tego nie ma jak sprawdzic i papierek wystarczy, moga chciec tez dodatkowo jakies zaświadczenie z danego kraju ze byles na izolacji