Wpis z mikrobloga

Siemanko, dziś wróciłem z Egiptu i pomimo zapewnień pracownicy tui o możliwości pominięcia kwarantanny, jeśli zrobi się test PCR, przypisano mi 10 dniową kwarantannę (nie jestem szczepiony). Jakieś tripy? Od wtorku miałem iść do roboty, a w chacie ojciec który za tydzień wylatuje do Norwegii. Co robić? :v #covid19 #kwarantanna #egipt #tui
  • 150
  • Odpowiedz
@borejo: To pracownica Tui ma ważniejsze zdanie niż ogólnodostępne rozporzadzenie?i jest dla ciebie lepszym źródłem wiedzy? Przecież nawet na FB codziennie lotniska wrzucają spam jak wyglądają teraz kwestie kwarantanny
  • Odpowiedz
  • 14
@Andczej: dobrze ze napisałeś słowo „spam”, jak często czytasz spamy? bo ja na temat covida przestałem całkowicie, ileż można? dwa lata to 2macz, gadałem z babka w biurze, ogarnia wycieczki jest kompetentna osoba (tak myślałem) wiec zaufałem, mój błąd, teraz szukam pomocy, może komuś w jakiś sposób udało się ominąć, a twój komentarz raczej w niczym nie pomaga, jest właśnie jak taki spam, dla którego zrobiłem wyjątek i go przeczytałem
  • Odpowiedz
@borejo: Próbuje od lat zrozumieć logikę że ludzie ufają babom z biur podróży zamiast poświęcić chociaż minutę żeby samemu coś ogarnąć i poszukać. Przecież to są SPRZEDAWCY ich zadaniem jest sprzedać mimo wszystko, czyli nawet wciskając największą głupotę jaka tylko jest mozliwa.

Z ciekawości, kiedy to kupowałeś?
  • Odpowiedz
  • 0
z ciekawości zapytam, orientuje się ktoś jak sanepid patrzy na testy zrobione w prywatnej klinice? np jakbym dostarczył im test sprzed 3 miesięcy z wynikiem pozytywnym
  • Odpowiedz
@borejo: Zasady kwarantanny znoszące zwolnienie po PCR zmieniły się jakoś w połowie czerwca, akurat sam wtedy byłem na wakacjach w Egipcie jak to wprowadzili.

Więc ta babka albo jest kompletna idiotką jeśli o tym nie wiedziala w co wątpię bo przecież minęło już trochę czasu i nawet w ofertach hoteli biura wrzucają info na ten temat, a sprzedawcy są ciągle informowani o nowych zasadach, albo w co bardziej wierzę -
  • Odpowiedz
jak sanepid patrzy na testy zrobione w prywatnej klinice?


@borejo: Żeby mieć status ozdrowieńczą musisz oficjalnie przejść chorobę. Wtedy masz kod na swoim koncie pacjenta. Sam pozytywny test nic Ci nie da, jeżeli nie byłeś oficjalnie zgłoszony. Nieznajomość prawa szkodzi, teraz moim zdaniem jest po ptakach.
  • Odpowiedz