Wpis z mikrobloga

Rady normików: "po prostu zrób sobie jakoś fach " , "teraz to każdego do pracy biorą, nawet jak rąk nie ma".

W ciągu tego tygodnia wykonałem ok. 50 telefonów do pracy jako pomocnik hydraulika/elektryka/ do wykończeń. Za każdym razem pytanie o doświadczenie. Mówię, że skoro szukam pracy na pomocnika to nie mam i jestem do przyuczenia. Pracy nie znalazłem. Obszar z najniższym bezrobocie w Polsce - #poznan (2% bezrobocia).

Nie wiem jak mam zdobyć jakieś doświadczenie, skoro do pracy już trzeba mieć doświadczenie xD. Kursów czy szkoleń żadnych nie ma. Chyba tylko pozostaje #emigracja do fabryki smrodu na zachodzie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polska #praca #pracbaza #feels
  • 77
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@derton778: #!$%@? doświadczenie, odpal Mario Budowlańca na YT i daj ogłoszenie, że zrobisz wykończeniówkę. Ja tak remont kuchni u siebie zrobiłem. Wyszło #!$%@? i drogo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@derton778: na twoje miejsce jest 3 Ukraińców i 2 Polaków, którzy też gówno potrafią albo niby potrafią, ale robią źle i trzeba po nich poprawiać - nie wiadomo co gorsze. Za to jak się ich pyta, to wszystko robili i wszystko umieją. Liczą na to, że jak już przyjdą do roboty, to jakoś to będzie. Nienawidzę tego w rynku pracy, ale niestety prawda jest taka, że oszuści mają łatwiej.
  • Odpowiedz
@Herubin: zarobki tak, kontekst już nie

Instytut wskazał, że pracownicy zawodów medycznych zazwyczaj czerpią przychody z wielu źródeł, wymiar ich pracy potrafi znacznie przekraczać 40 godzin tygodniowo (tj. ekwiwalent etatowy), a baza MZ i MF nie uwzględnia czasu pracy. Ponadto z racji tego, że baza MZ i MF nie jest dostępna w formie jednostkowej (tylko zagregowanego szeregu rozdzielczego przedziałowego), analitycy nie byli w stanie usunąć nawet najbardziej jawnie odstających obserwacji.

to
  • Odpowiedz
@Brunner: nie znasz się to nie gadaj ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wcale tak nie jest. Ochrona zdrowia to słabe zarobki,.lekarze.czy pielęgniarki jak robią multum godzin to dają radę z ale tylko niektóre specki tak dają radę, a szpital o którym mówisz nie ma za bardzo diagnostyki więc to jest praca na stratę dyplomu w gruncie rzeczy, stąd nikt się jej nie podejmuje. I wymóg jest XXX godzin
  • Odpowiedz
@derton778: Kłam tym #!$%@?, pamiętaj, że budowlanka to fałszywe gnidy bez krzty moralności więc graj na ich zasadach, dobry to możesz byś dla dobrych ludzi nie dla #!$%@?ów. I nie przywiązuj się zbytnio, bo to #!$%@?ństwo może być tylko odbiciem do jakiegoś normalnego życia nie fuchą do śmierci, chyba że jesteś masochistą. Normalny człowiek mus mieć silną psychę, żeby dłużej wytrzymać w towarzystwie polskich roboli, tak że traktuj taką robotę jako
  • Odpowiedz
@userrrr: A Ty archeolog? xD

Żeby zdobyć to mityczne doświadczenie? I nie mówię o pracy, tylko patrzeniu. Jak najbardziej bym tak zrobił, jeśli alternatywą byłoby siedzenie w domu i płakanie, a po tym miałbym szansę na zarobek.
  • Odpowiedz
@jamtojest2: No tak a co będziesz zrec w tej pracy na patrzeniu? Wiesz o tym, ze nawet za szkolenie pracodawca musi ci zaplacic? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogladac to sobie mozesz telewizje, powiniem Cie wziac na okres próbny i normalnie ci zaplacic, a nie ze ty sam mu sie wypinasz do wydymania "bo nie mam doswiadczenia" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@userrrr: Ty chyba nie widziałeś jak wygląda typowy Januszex w wykończeniówce - płatne szkolenie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Nie no, ja to wiem, ale mówię o sytuacji takiego Seby, co się żali że by chciał, a nie da się. Zawsze się jakoś da.
  • Odpowiedz