Wpis z mikrobloga

Rady normików: "po prostu zrób sobie jakoś fach " , "teraz to każdego do pracy biorą, nawet jak rąk nie ma".

W ciągu tego tygodnia wykonałem ok. 50 telefonów do pracy jako pomocnik hydraulika/elektryka/ do wykończeń. Za każdym razem pytanie o doświadczenie. Mówię, że skoro szukam pracy na pomocnika to nie mam i jestem do przyuczenia. Pracy nie znalazłem. Obszar z najniższym bezrobocie w Polsce - #poznan (2% bezrobocia).

Nie wiem jak mam zdobyć jakieś doświadczenie, skoro do pracy już trzeba mieć doświadczenie xD. Kursów czy szkoleń żadnych nie ma. Chyba tylko pozostaje #emigracja do fabryki smrodu na zachodzie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polska #praca #pracbaza #feels
  • 77
  • Odpowiedz
@derton778: no rozumiem doskonale, sam jak wysłałem CV na programistę nie znając żadnego języka programowania i nie mając o tym pojęcia to też nikt nie chciał mnie zatrudnić i płacić mi za naukę na jego koszt. Ech te normiki i ich sztuczne bariery na rynku pracy
  • Odpowiedz
@derton778: aha, a twoich tematów to tam przypadkiem też nie ma? Największy zbiór wiedzy w dziejach ludzkości nie posiada żadnego kursu, żadnego źródła wiedzy na temat tego jak robić to w czym chcesz się zatrudnić?
  • Odpowiedz
@derton778: do pierwszej pracy wysłałam ponad 2000 cv. Do drugiej wystarczyło 15 i większość oddzowniła.
( ͡° ʖ̯ ͡°) niestety najciężej zdobyć pierwsze doświadczenie, a później z górki.
  • Odpowiedz
@derton778 następnym razem mów żel masz doświadczenie, coś nasciemniaj jak już Cię wezmą to się staraj na początku i pewnie już Cię zostawią a później najwyżej inna ekipa :-)
  • Odpowiedz
@Brunner:

lekarz na państwowym jest w stanie zrobić 70K miesięcznie plus prywatna praktyka


Trochę Cię poniosło. Po pierwsze wspominasz o rzadkiej specjalizacji medycyny ratunkowej, po drugie dajesz przykład godzin tak wyśrubowany, że normalny człowiek nie jest w stanie tak funkcjonować nie poświęcając całego życia na rzecz pracy (nie mówiąc o zdrowiu, stanie psychicznym etc).
Idąc Twoim tokiem myślenia fachowcy w wykończeniówce też mogą zarabiać 70K miesięcznie. Terminy u kogoś solidnego trzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Irciu: Żaden mit masz w linku co wrzuciłem wyżej rozkład wynagrodzeń lekarzy. Nie wiem czy nie jest on nawet na etat ale na komórce nie chce mi się w dane wchodzić głębiej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
robiles jakies remonty sam albo bawiles sie elektryka/hydraulika sam?

@Stingeree: Przecież mówię się że na tym się nie znam i szukam do przyuczenia xD.
@derton778: To się nie dziw, że nikt nie chce płacić komuś, kto kompletnie nic nie potrafi. Samodzielnie wyremontowałem mieszkanie łącznie z wymianą wszystkich instalacji i pomagałem w budowie dwóch domów a nie czułbym się na siłach, żeby pchać się do budowlanki.
  • Odpowiedz
Przecież mówię się że na tym się nie znam i szukam do przyuczenia xD


@unfolding: to pytaj wsrod znajomych czy nie znaja kogos kto sie tym zajmuje, bedzie o wiele latwiej zaczac. Nie oszukujmy sie ale to znajomosci sa najwazniejsze
  • Odpowiedz