Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #zwiazki #logikarozowychpaskow #pieluszkowezapaleniemozgu

Zaraz #!$%@?, #!$%@? juz wysiadam psychicznie. No moja zone #!$%@?. Spodziewamy sie 1 dziecka a tyle pieniedzy wydane ze bys auto kupił.

1. Kupujemy wózek, gdzie #!$%@? wózek za 3 tysiace, to jakies #!$%@? gowno, junama za 5 tysiecy bo to prima sort, dziecko sie nie bedzie telepalo jak #!$%@?. #!$%@? ze matka mnie wozila w wozku po 2 bratach, ktory kupila w niemczech i mial z 20 lat i wyroslem na normalnego czlowieka.
2. Łożeczko dla dziecka, taki #!$%@? niemoze byc z ikei za 500 zl tylko za #!$%@? 2 tysiace. Ja #!$%@? mebel po 2 latach do #!$%@? za 2 tysiace..
3. Materac no oczywiscie ze niemoze byc standardowy materac bo dziecko se #!$%@? kregoslup, musi miec materac za tyle co prawie materac na moje lozko a jest z 5 razy mniejszy
4. Pasuje kupic komode na #!$%@? dla dziecka, #!$%@? kupmy malma z ikei za 500 zl bo i tak za rok przeprowadzamy sie do domu - taki #!$%@? musi byc super vintage komoda zeby sie komponowala ze wszystkim w bloku ale w domy juz bedzie inna...
5. Jestesmy w ikei kupujemy jakies przescieradla i posciele to taki #!$%@? nie mozna wziac szarych, bialych tylko trzeba wziac takie psrokate w kotki ktore sa 5 razy drozsze, bo niemowle widzi roznice jakie ma przescierdalo, #!$%@? najlepsze jest to ze stwierdzila ze kupi takie same przescierdala dla nas i dla dziecka i bedziemy miec takie same wzory.
6. Przewijak.. wszyscy moi znajomi przewijali dzieci na lozku, sofie, desce do prasowania ale nie, moja zona musi miec przewijak i nie z ikei za 600 zl tylko vintage za 2500 bo ona niebedzie na dziecku oszczedzac....
7. Co mnie najbardziej #!$%@? krzeslo do karmienia ... za 1200 zl kumacie to, krzeslo do karmienia za 1200 zl. Wszyscy moi znajomi, rodzina, rodzina zony mieli krzesla z ikei za 150 zl ale ona musi miec krzeslo za 1200 zl
8. Kosz na pieluchy niemoze byc taki zwykly bialy za 150 zl tylko musi byc matowy rozowy za 450 zl i jeszcze ma funkcje lampki na wieku bo przeciez niemozna zapalic lampy zeby pieluche wywalic tylko po ciemku bedzie wywalac pieluche.
9. Po tym juz mi pekla zyla, jeszcze niedogadane imie ale ona juz zamowila personalizowany uchwyt na smoczek z gryzakiem za jedyne 350 zl z imieniem Zofia.
10. Fotel do karmienia w mieszkaniu mamy sofe, łóżko, fotel USZAK ale nie musi byc specjalny fotel do karmienia bujany za 2800 zl, juz nie bede wspominal ze matka karmila mnie na taborecie bo wiecie o co mi chodzi..

#!$%@? juz bylem tak #!$%@? i wiem ze przesadzilem ale jej powiedzialem ze jakby sie okazlo ze poronisz to bym nawet chwili sie nie zastanawial tylko bym sie rozwiodl bo ci #!$%@? od tego dziecka. Minie rok a my na styrychu bedziemy miec graty o wartosci 30 tysiecy dla dzieciaka.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613931da341800000a888ae1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 194
@AnonimoweMirkoWyznania miałem to samo przy pierwszym dziecku. Oczywiście 80% tego gówna jest nie potrzebne albo szybko się popsuje.
Co warte to specjalny kosz na pampersy z workiem w środku i klapka, mistrzostwo świata, zero smrodu gówna w domu.
I badaj cenę pampersów na Amazon jak będzie niska (poniżej 20 eurocentow za sztukę) to rób abonament.
Tego idzie naprawdę dużo
@Reaamu:
Nasz Bejbik nie narzeka, spi mu się wygodnie, co więcej dzięki temu, że jest regulacja to dopasowuje się do wysokości łóżka. Bejbik śpi w Hugu od urodzenia obok naszego łóżka. Ma 1,5 miesiąca.
@AnonimoweMirkoWyznania

Nie żałowaliśmy na nic, po prostu kupowaliśmy potrzebne minimum:
- wanienka dla dziecka - 0zł, ktoś oddawał na OLX
- przewijak - 0zł, ktoś oddawał na OLx
- ubrania - 150zł za 150 sztuk - ktoś sprzedawał kilka kartonów po swoim dziecku na OLX
- komoda 300zł
- wózek + nosidełko + baza do samochodu - ok. 4000zł
- kosz na pieluchy - kilkadziesiąt zł
- łóżeczko z funkcją bujania -
@Bananowaty: Właśnie tez się nad nim zastanawiam, bardziej właśnie stosując je w formie dostawki i by brać małą po całym domu. Ale pytałam się fizjo, to odradziła mi używania go w ciągu nocy, bo źle działa na kręgosłup. Na razie mamy klasyczne drewniane lozeczko, zobacyzmy jak będzie w praktyce
@AnonimoweMirkoWyznania: generalnie z tymi argumentami to przesadziłeś "że na taborecie było git". Większość z tych rzeczy jest rzeczywiście niezbędna, ale nie w takiej cenie. Przewijak - szczególnie w pierwszych miesiącach to jest must-have, większość teraz jest po prostu dostawką do komody, którą można zdjąć.

Nie warto moim zdaniem oszczędzać na wózku (minimum jakiś Cybex IMO), foteliku do samochodu i krześle do karmienia. Najlepiej kupić coś w stylu Stokke Tripp Trapp, ale
@AnonimoweMirkoWyznania: to dopiero początek chłopie, później będzie jeszcze fajniej. Daj kobiecie znaleźć innego, a kobieta niech Ci da znaleźć inną, bo licytujecie oboje się na #!$%@? kto ma większą skrajność. Jedna chce mieć VIP a drugi to "kiedyś to było mieszkaliśmy w jeziorze i jedliśmy deszczówkę na śniadanie". Jak nie możecie dogadać się po środku że aż musisz robić wysryw na wykopku to po cholere jeszcze dzieciaka robiliście xD
@Reaamu: My dobraliśmy jakiś tam materac, już nie pamiętam jaki i wszystko jest ok. Dodatkowo znam już kilka osób które też z niego korzystały i bejbiki bez żadnych problemów zdrowotnych. Jeżeli masz możliwość to serio, nie ma nic lepszego. Idealny do operowania po domu, jako przystawka. Odradzam ten wibrujący dodatek - nic nie daje, a tylko denerwuje.
Jak masz jakieś pytania to pisz na PW, jesteśmy bardzo na czasie jeżeli chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: pieluszkowe zapalenie mózgu. My z żonką kupowaliśmy używki, możesz znaleźć rzeczy w dobrym stanie za 1/3 wyjściowej kwoty, jak nie mniej. Dziecku nie robi wrażenia, na czym go przebierzesz, jakim wózkiem jeździ (czy za 5 stów czy za 3 Tysie).

Natomiast ty sam też masz #!$%@? we łbie solidnie, takimi tekstami sypać do matki swojego dziecka to trzeba być jebniętym. Idź na terapię człowieku, bo inaczej zrujnujesz dziecku życie swoim
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?? Rzeczy z ikei spelnia swoje zadanie, a wiekszosc rzeczy mozna odkupic od znajomych. Chyba ikea ma lozeczko, ktore rosnie wraz z gowniakiem. Jakbym mial osobiscie gdzies inwestowac siano, to fotelik samochodowy, tutaj nie oszczedzamy ale z tego co kojarze to mozna kupic wypasiony wozek, ktory bedzie wielofunkcyjny ale wciaz moze sie okazac, ze bedzie tanszy niz ten co rozowa wybrala. Odpieluszkowe zapalenie mozgu.
Jedyne co tu ma sens to kosz (i to po nocy docenisz + zostanie


@Axoi: weź to jakoś przybliż, bo i tak do zmiany pieluchy muszę włączyć światło. To zmienia się pieluchę po ciemku a potem nagle wyrzucając do kosza się rozświetla ciemność?
@krolcz: bardziej to że po wszystkim bym dalej używała tego kosza (śmieci to śmieci) i nie świeciła światła się oślepiając idąc wieczorem z jakimś papierkiem. Praktyczne to się wydaje.