Wpis z mikrobloga

Zlikwidować #rod

Walnijcie się w cymbał xD Ogródki działkowe to zespół prywatnych parcel, każdy kto chce może sobie taką działkę wydzierżawić. Koszt działki to od 5 tys -25 tys za działkę z szopą. Działka z domkiem to koszt 70-150tys. Masz potrzebę posiadać działkę? Kup sobie. Nie chcesz działki to siedź w bloku.

Rodosy są w świetnych lokalizacjach... Deweloperzy ostatnio błagali rząd aby sprzedał grunty no i pewnie kolacja deweloperska dostała informację: weźcie rody. Skłóćcie ludzi na wykopie aby szambo się wylało na cały intenet.

Co to wgl za zamordyzm, żeby odbierać działki ludziom bo inni ludzie chcą bloki albo parki xD

Już widzę te parki oraz koszt organizacji takiego parku. Policzcie jaki nakład pracy będzie kosztowało usunięcie 100-300 domków, usunięcie płotów, zasypanie piwnic, uśnięcie szklarni, usunięcie azbestu, śmieci itp. Służby miejskie polegną kosztowo. Na takie zabiegi będzie stać tylko #deweloperka. Kupią teren po 100 zł mkw do tego 350 zł doliczą sobie na utylizację infrastruktury i zacznie im się opłacać.

Używajcie głowy czasami xD Nawet jak zlikwidują ogródek, deweloper wybuduje bloki to i tak 70% mieszkań kupi fundusz z Norwegii xD
Większości wykopków to pewnie na rodosa nie stać a co dopiero mieszkanie w kredycie xD
kukaszr - Zlikwidować #ROD

Walnijcie się w cymbał xD Ogródki działkowe to zespół pry...

źródło: obraz_2024-02-16_083812775

Pobierz
 • 77
 • Odpowiedz
Kupią teren po 100 zł mkw do tego 350 zł doliczą sobie na utylizację infrastruktury i zacznie im się opłacać.


@kukaszr: tylko te ogródki najczęściej znajdują się w lokalizacjach, gdzie cena m2 działki spokojnie przekracza 1500 zł
 • Odpowiedz
@kukaszr: skoro RODy są takie dobre i tanie to czemuby nie wprowadzić takiego komunizmu w całym mieście? Niech państwo przejmie działki i wydziela każdemu po trochu za minimalną opłatą.

Ci ludzie nigdy by nie mieli tych działek gdyby ich wartość nie była sztucznie i absurdalnie zaniżana, a zamiast tego mogłyby tam być mieszkania.
 • Odpowiedz
 • 24
@tyrytyty: ale tak to właśnie działa. Jeżeli chcesz działkę to możesz ją kupić od obecnego dzierżawcy za ustaloną cenę albo zgłosić się do Polskiego Związku Działkowców. Podajesz lokalizacje jakie Cię interesują i po jakimś czasie dostaniesz działkę za małe pieniądze która została odebrana od poprzedniego właściciela. Są to działki zapuszczone, w kiepskim stanie ale prawie za darmo. Niestety nie tworzą się już nowe ogrody rod w związku z czym nie
 • Odpowiedz
 • 9
@MojHonorToWiernosc: z tymi odszkodowaniami to różnie bywa. Zasada jest taka, że przy likwidacji działki liczą wartość działki od każdego krzaka, drzewka itp. Nieruchomości nie są wyceniane. Wiem, że pod budowę stadionu w Poznaniu likwidowali ogródki rod ludzie dostali siano za krzewy + nową pustą parcelę pod działkę rod 15km dalej. Jestem zdania, że owszem. Działki w centrum miast to sodoma i gomora. Jednakże wywłaszczenie z takiej działki powinno działać tak,
 • Odpowiedz
@Leniek

jak ci się nie podoba mieszkanie w bloku, to przeprowadź się do domu, w czym problem?


A wiesz, że może się nie podobać mieszkanie w domu, ale posiadanie mieszkania w bloku i działki rod już tak?

Dla mnie to idealne rozwiązanie.
 • Odpowiedz
@kukaszr: Gdyby jeszcze chociaż ktoś zapewnił, że teren pozostanie miejski i pójdzie np. na socjalne budownictwo, z zachowaniem części zieleni. No ale cmon, nie uwierzę, że nagle Polacy masowo zapragnęli kolejnej patodeweloperskiej inwestycji pod swoimi oknami i polecieli to zamanifestować na wykopie xd Absurdalna ta nagonka.
 • Odpowiedz
jej się żyje. Nie chce mieszkać na wsi. Latem gdy jest po 30c w bloku jedzie na tydzień albo dwa żyć w ciszy i cieniu krzewów. Zasieje sobie marchewkę czy inne pomidory i ma zajęcie.


@kukaszr: Mówisz że czasowo zamieszkuje teren ROD, dobrze rozumiem? Lepiej żeby się nie wydało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
Absurdalna ta nagonka.


@wstanczyk: Jeden wykopek przypomniał o patologicej pozostalosci komuny jakim sa ROD, pozostali dopowiedzieli sobie resztę. Spokój ie, jutro ktoś z pato walk pokaze dupe i wykopki zapomną
 • Odpowiedz
patologicej pozostalosci komuny jakim sa ROD


@Leniek: xD

Człowieniu, poważnie. Brzmisz jak konfiarz xd To jest właśnie najdziwniejsze - ludzie których bym totalnie o to nie podejrzewał nagle się wkręcili w walenie tak oczywistą i tepą propagandą, że nie dowierzam. No chyba, że tyle ludzi od dawna było niedoinformowanych na czym te ROD polegają i jak to działa i teraz nagle postanowili tę swoją niewiedzę wykrzyczeć, ale jakoś wydaje mi
 • Odpowiedz
@kukaszr: cos mnie ominelo? Juz #!$%@? nawet ROD ludziom przeszkadzaja? WINCY #!$%@? DEWELOPEROW, WINCY BLOKOW I HOWU KLATKOWEGO POLAKA, WINCY!!1!1!1!

nie kazdy musi mieszkac w miescie, ja pierodle, jak cie nie stac na deweloperski blok w kreycie na 300 lat to wypierdlaj w bieszczady

(Nie mam rod jak cos, mam dom pod miastem i dzialke 3k m2 ale #!$%@? mnie znowu odbieranie konus czegos bl ktos inny cos chce)
 • Odpowiedz