Wpis z mikrobloga

Kochani, jestem tu nowa, założyłam konto bo zdesperowana szukam pomocy. Jakiś czas temu jakiś ch**ek wykradł moją tożsamość i hula se po internecie robiąc różne wałki. Założył na mnie konto w mBanku, konto na BIK, wykradł mi dostęp do Twisto i PayPo, bierze chwilówki, robi se zakupy na raty na allegro a potem je anuluje i pisze do sprzedających, żeby mu zwrócić hajs na to konto i tak dalej. Osiwialam już prawie cała. Sprawa zgłoszona na Milicję z początkiem sierpnia ale wciąż wychodzą nowe fakty. Poza tym pani milicjantka notabene miła babka nie ukrywa, że takich spraw ma w ch*j i nie pali się do śledztwa, teraz poszła na urlop xD i stąd moje jęki tutaj drogie Mirki. Może jakiś haker/biegły informatyk zechce mi poświęcić kilka minut? Nie wiem już co mam robić. Sama próbuję coś wybadać, znaleźć jakiś trop, ale nie umiem się np. włamać na tego maila fikcyjnego, z którego ten internetowy rabuś prowadzi korespondencję. Póki co ustaliłam ze sprzedającym z allegro, że chłop robi zamówienia, dzień później je anuluje i nie czekając na automatyczny zwrot środków do allegro wysyła dyspozycję zwrotu na swoje konto
Help plis #haker #podszyw #hakerzy #daneosobowe #cyberprzestepstwo #cyberprzestepcy #wyludzenia #pomusz #informatyka #darkweb #pomocy
  • 125
@maarylaa: raczej nie dotrzesz do tego, kto to, a napewno nie legalnie. Możesz takie akcje zlecić detektywowi, ale nie wiem czy się opłaca

Przede wszystkim musisz przerzucić odpowiedzialność na kredytodawców - trzeba szybko reagować na każdy monit o spłatę pożyczki, zwłaszcza jeśli temat otrze się o komornika. Tu może przydać się prawnik z doświadczeniem w takoch sprawach.

Po drugie, o ile to możliwe trzeba zapobiegać kolejnym kradzieżom - https://www.gov.pl/web/gov/zglos-nieuprawnione-wykorzystanie-swoich-danych-osobowych-kradziez-tozsamosci--uniewaznij-dowod, zastrzeż pesel,
Większość osób ma stale łącze wiec ty masz zawsze, mniej wiecej stały adres u ISP, gdzie częściej łączymy się. Teraz milicji zlecić, allegro i paypala poprosić o podanie adresu skąd on się loguje/ przebywa w sieci i powoli po sznureczku...