Wpis z mikrobloga

Kochani, jestem tu nowa, założyłam konto bo zdesperowana szukam pomocy. Jakiś czas temu jakiś ch**ek wykradł moją tożsamość i hula se po internecie robiąc różne wałki. Założył na mnie konto w mBanku, konto na BIK, wykradł mi dostęp do Twisto i PayPo, bierze chwilówki, robi se zakupy na raty na allegro a potem je anuluje i pisze do sprzedających, żeby mu zwrócić hajs na to konto i tak dalej. Osiwialam już prawie cała. Sprawa zgłoszona na Milicję z początkiem sierpnia ale wciąż wychodzą nowe fakty. Poza tym pani milicjantka notabene miła babka nie ukrywa, że takich spraw ma w ch*j i nie pali się do śledztwa, teraz poszła na urlop xD i stąd moje jęki tutaj drogie Mirki. Może jakiś haker/biegły informatyk zechce mi poświęcić kilka minut? Nie wiem już co mam robić. Sama próbuję coś wybadać, znaleźć jakiś trop, ale nie umiem się np. włamać na tego maila fikcyjnego, z którego ten internetowy rabuś prowadzi korespondencję. Póki co ustaliłam ze sprzedającym z allegro, że chłop robi zamówienia, dzień później je anuluje i nie czekając na automatyczny zwrot środków do allegro wysyła dyspozycję zwrotu na swoje konto
Help plis #haker #podszyw #hakerzy #daneosobowe #cyberprzestepstwo #cyberprzestepcy #wyludzenia #pomusz #informatyka #darkweb #pomocy
  • 125
@maarylaa: A sprawdzałas epuap, czy przypadkiem dziad tez nie założył sobie konta za Ciebie, korzystając z podstawionego konta w banku? Ja autoryzację do profilu robię przez bank (bo prościej, a i tak jest 2FA).

@MatkaBoskaDepresyjna: @umcumcumcbejbe: Tak swoją drogą to w parabankach i ogólnie w różnych punktach usługowych, nie ma chyba opcji zweryfikowania poprawności dowodu. Tj może ktoś sobie wyrobic taki kolekcjonerski, z losowym numerem i PESELem (wazne by
@Tommik: można się domyślać: lody ekipa w awatrze - zapatrzenie w internetowych celebrytach - próba tego samego -upublicznienienie danych wrażliwych lub podesłanie z naiwności. Friz se kupi i rozbije Ferrari. Dziewczyna może nawet nie dostać telefonu na abonament.
Sprawa zgłoszona na Milicję z początkiem sierpnia ale wciąż wychodzą nowe fakty. Poza tym pani milicjantka notabene miła babka


@maarylaa: Jeśli nie wiesz jaka instytucja odpowiada za porządek w tym kraju, to kij ci w nery karyno xD Trzeba było się nie bawić w darknety. Tak w ogóle, to wychodzi na to, że policjantka chciała ci pomóc, a ty do niej dalej per "milicjantko". Radź sobie sama patusko xD
w biku zablokować możliwość brania kredytów


@luukasz1905: to ciekawa informacja. I w ten sposób można się zabezpieczyć przez wszystkimi chwilówkami? Ja kiedyś miałem kredyt, spłaciłem i nie planuję więcej się zadłużać więc to by była spoko opcja zabezpieczająca.
Założył na mnie konto w mBanku, konto na BIK,


@maarylaa: No i to jest największa ignorancja dzisiejszych ludzi. Konta na BIK powinno być obowiązkowe! Mirki zakładajcie konta na bik i ustawiajcie mocne hasła(wyjątkowe). To jeden z lepszych "firewall"i jakie mamy w przypadku wycieku danych.
Ty, ale milicji już dawno nie ma to pewnie

Jeśli nie wiesz jaka instytucja odpowiada za porządek w tym kraju, to kij ci w nery karyno

W Polsce nie ma Milicji, może tam u was w Rosji :)


duma p0laczkow urażona, pewnie o pisanie per polaczek tak samo urażeni xD