Wpis z mikrobloga

Mam problem z tętnem.
Jest niesamowicie wysokie. Ważę 106 kg i mam 194 cm wzrostu, może to za sprawą tego? Ale nie jestem jakimś ulańcem znowu.

Podczas biegania intensywnego po 10 minutach mam puls 185 około. Kolega obok 140, a nie ćwiczy nic specjalnie.
Poza tym bardzo szybko się męcze. Z czasem robienia cardio to przejdzie? Nigdy nie miałem żadnych problemów z sercem (chyba)
Muszę po prostu schudnąć xD?

#pytanie #zdrowie #mikrokoksy #puls #bieganie
  • 18
zdrowe tętno jak kiedyś mówili - 220 - wiek


@cin123654: Maksymalne.
Zapomniałeś dodać.
Do tego maksymalne jest uzależnione od wielu rzeczy - zmęczenia, kondycji, jakości krwi, rozmiaru serca i ewentualnego przerostu komory, wypitej kawy/energoli i pogody.
I pewnie wielu innych rzeczy po drodze.

@BananowyKrol: Tylko że klepanie samego cardio tak po prostu na pałę da średnie efekty. Czasami trzeba dorzucić do pieca interwałami, czasami zrobić długi spokojny trening i jakoś
@BananowyKrol: idź do kardiologa, ja miałem kiedyś to samo i mi coś tam w zastawkach wyszło (niedomykanie czy coś takiego nie pamiętam bo to było 10 lat temu) ale po treningach i zmianie diety i ponownych badaniach wyszedłem z tego
@BananowyKrol: Jeśli nigdy/dawno nie biegałeś to norma, z czasem Ci zacznie spadać, zmniejsz tempo biegu. Na razie odpuść interwały, rób długie wybiegania żeby zwiększyć bazę tlenową. Tętno maksymalne każde ma różne, wzór 220-wiek to mocna orientacja, np. ja osiągnąłem raz 207, a w teorii powinienem mieć poniżej 200