Wpis z mikrobloga

Ależ nasz kraj pustoszy rak... (Nie to żebym odkrył Amerykę).
Przez 6 lat prowadziłem własną JDG, płaciłem wszystkie składki, niemałe podatki.
Jak zawiesiłem DG i poszedłem na etat, to dowiedziałem się, że zgodnie z kodeksem pracy do stażu pracy nie wlicza się okres prowadzenia DG.
Ale wiecie co się zalicza?
BYCIE BEZROBOTNYM I POBIERANIE ZASIŁKU xD
To jest #!$%@? tragikomedia proszę Państwa(°°

#praca #pracbaza #januszebiznesu #prawo #kodekspracy #bezrobocie #zalesie
  • 64
@kur4kwdz: w sumie to ma sens - na działalności możesz pół roku nic nie robić, albo pracować godzinkę dziennie, więc nie byłoby to do końca sprawiedliwe, jeśli liczyłoby się tak samo jak staż normalnej pracy
@AgentGRU: ja wiem że Kazik super, ale ten cytat użyty w tym kontekście nie jest do końca trafiony. W piosence chodzi o to że praca gościa była bez sensu bo cały zakład przynosił straty i to była sztuka dla sztuki. OP zakładam że prowadził działalność pożyteczna na której zarabiał i ludzie mieli z tego korzyść. A że do emerytury to się nie wlicza to... ( ͡° ͜ʖ ͡°
@maxtoon do emerytury się wlicza Mireczku, ale do stażu pracy w kontekście urlopu się nie wlicza.
Do 10 lat stażu pracy masz na etacie 20 dni urlopu.
Powyżej 10 lat 26 dni urlopu.
Dodatkowo wlicza się okres edukacji w zależności od rodzaju edukacji.
Ale dochodzi do takiej patologii, że po skończeniu studiów i 6 latach prowadzenia DG przysługuje mi na etacie krótszy urlop niż komuś kto popracował po studiach rok czasu, a
Ależ nasz kraj pustoszy rak... (Nie to żebym odkrył Amerykę).

Przez 6 lat prowadziłem własną JDG, płaciłem wszystkie składki, niemałe podatki.

Jak zawiesiłem DG i poszedłem na etat, to dowiedziałem się, że zgodnie z kodeksem pracy do stażu pracy nie wlicza się okres prowadzenia DG.


@MirkujeOd2009Roku:

tak samo jak nie wlicza sie okresow "pracy" na umowe o dzielo czy umowe zlecenie...

Ale spokojnie, mowa tylko o okresie stazu do wyliczenia urlopu.
@MirkujeOd2009Roku: Najlepsze w JDG jest to, że jak zapłacisz nawet jeden dzień po terminie składkę zus za siebie to jak zgłosiłeś się do ubezpieczenia chorobowego to tracisz je na pół roku (3mies+3mies karencji). W tym czasie oczywiście musisz płacić składkę i się znowu nie spóźnić :P Fajne nie?
Wyobraź sobie, ze spóźniasz się jeden dzień z zapłatą za komórkę i operator wyłącza Ci możliwość dzwonienia na pół roku :P

Coś się
ale dlaczego prowadzenie DG nie wlicza się do stażu pracy? Przedsiębiorca nie ma prawa do emerytury? Mimo że sam te składki płacił?


@Tajlosfit: Ma prawo do emerytury i staż ubezpieczeniowy na JDG się wlicza, o co chodzi?
jak pracujesz na etacie podczas studiów to też się nie wlicza xd


@Shatter: ale przecież same studia się wliczają do stażu pracy i w przypadku pracowania na etacie podczas studiów, wybiera się który czas pracy jest bardziej korzystny